Belgijoje pirmą kartą atlikta eutanazija nepilnamečiui

euthanasia_1

Nepagydomai sergantis vaikas tapo pirmuoju nepilnamečiu, kuriam Belgijoje atlikta eutanazija. Tai šeštadienį pranešė šalies spauda.

Asmenų, kuriems leidžiama pasitraukti iš gyvenimo tokiu būdu, amžius Belgijoje neberibojamas nuo 2014 metų.

Kaip rašo laikraštis „Het Nieuwsblad“, federalinės eutanazijos komisijos vadovas Wimas Distelmansas nesutiko atskleisti daugiau informacijos apie šį nepagydoma liga sirgusį nepilnametį. Pasak jo, šis atvejis buvo išskirtinis.

„Laimei, vaikų, kuriems svarstoma atlikti eutanaziją, yra labai nedaug, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėme atimti iš jų teisę oriai numirti,“ – dienraščiui sakė pareigūnas.

Belgijoje 2014 metais po karštų ginčų buvo priimta įstatymo pataisa, leidžianti atlikti eutanaziją bet kokio amžiaus vaikui, jeigu jis pats to nori, geba pats priimti sprendimą ir serga galutinės stadijos nepagydoma liga. Tokiam žingsniui taip pat turi pritarti vaiko tėvai, gydytojų komisija ir nepriklausomas psichiatras ar psichologas.

Belgija šiuo metu yra vienintelė šalis, leidžianti pasitraukti iš gyvenimo bet kokio amžiaus pacientams. Nyderlanduose leidžiama nutraukti gyvybę vyresniems nei 12 metų vaikams.

bns_logo_v2

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą