Būstų nuomos kainos Nyderlanduose ir toliau sparčiai auga

Nuomos punkto „Pararius“ antro ketvirčio duomenimis, staigus nuomos kainų augimas daugumoje didžiausių Nyderlandų miestų po truptį stabilizavosi. Tačiau Utrechte vis dar matomas didžiulis nuomos kainų augimas. Deja, tačiau neskaitant Randstado, visur kitur nuomos kainos nepaliaujamai auga.

Antrajame šių metų ketvirtyje, nuomos kainos Randstade išaugo vidutiniškai 4,7 proc. Kitur – maždaug 10 proc. Flevolande ir Groningene nuomos kainų augimas atitinkamai siekė net 23 proc. ir 17 proc.

Antrajame š. m. ketvirtyje nuomininkams Nyderlanduose už vieną kvadratinį metrą mokėti teko maždaug 14,85 euro, t. y. didžiausia kaina per pastarąjį dešimtmetį. Randstado rajonas vis dar išlieka pačiu brangiausiu. Amsterdame vieno kvadratinio metro nuomos kaina siekia maždaug 22,28 euro, kai, pavyzdžiui, Mastrichte, Apeldorne – 8,77 euro. Tačiau pasak „Pararius“, nuomos kainų skirtumas mažėja.

Pasak „Pararius“ direktorio Jasper‘o de Groot‘o, taip yra todėl, kad dauguma žmonių persikelia gyventi į ne tokius brangius miestus. Ši tendencija ėmė ryškėti šių metų pradžioje, kai Amsterdamo ir Roterdamo priemiesčiuose smarkiai pakilo nuomos kainos. De Groot‘as mano, kad ši tendencija tik stiprės. „Nuomos kainų kėlimas plinta taip greit, kaip pilamas aliejus virš visų Nyderlandų. Ir atsižvelgiant į nuomojamų būstų trūkumą Nyderlanduose, nuomos kainų kilimas tik tęsis“, tvirtino jis.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą