Daugiau nei 300 tūkst. Amsterdamo gyventojų jaučiasi vieniši

Remiantis savivaldybės sveikatos priežiūros GGD duomenimis, beveik pusė Amsterdamo gyventojų jaučiasi daugiau ar mažiau vieniši. Vienišų žmonių skaičius siekia 300 tūkst., kurių apie 80 tūkst. teigia esantys labai vieniši, kiti 220 tūkst. sakosi esą gan vieniši.

Siekant spręsti vis didėjančią problemą, nuo birželio 1-osios buvo pradėta taikyti pirmąsias priemones. Sprendžiant šį klausimą, bus laikomasi lankstaus požiūrio, kliaunamasi klaidos-bandymo principu, taip išsigryninant kurie metodai yra tinkamiausi spręsti problemą. Tačiau, pirmiausia, dėmesys bus telkiamas į vienišų žmonių identifikavimą, informavimą apie vienišumo jausmo svarbą ir visuomenės tabu laužymą šia tema.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovo Eriko van der Burgo ir socialininių reikalų ministerijos atstovo Arjano Vliegentharto teigimu, „šiuo metu nėra parengto specialaus veikimo plano padėsiančio įveikti vienatvę. Tačiau ateinančius šešis mėnesius mes ieškosime priemonių, nagrinėsime tai, kas veikia ir kas ne. Taip iki 2018-ųjų metų bus sukurti ilgesnio veikimo planai“. Vasario mėnesį bus sudaryta ataskaita, kurioje bus nurodytas veikimo planas iki pat 2022 metų.

Profesoriaus Theo van Tilburgo, specialisto padėsiančio savivaldybei kovoti su vienišumo problema, teigimu, Nyderlandų sostinė yra į miestą dažnai atvykstančių vienišų ir pažeidžiamų žmonių magnetas. Pagrindinė priežastis, kodėl vienišumo problema yra žymiai aktualesnė Amsterdamo miestui yra ta, kad čia atvyksta žymiai daugiau imigrantų, studentų bei pabėgelių. Miesto populiacijos senėjimas tam taip pat turi nemažai įtakos.

PvdA miesto tarybos nario Maarteno Poorterio  iniciatyva, spręsti šią problemą per metus bus skiriama 1 mln. eurų iš miesto biudžeto. Tačiau pasak Poorterio, to dar nepakanka: „mes turime imtis žymiai daugiau, kad kovotume su vienatve“. Dėl to PvdA ir GroenLinks pateikė siūlymą kasmet skirti po 5 mln. eurų.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą