Tėvu teigimu, mokyklos laužo taisykles ir sumaniems vaikams skiria papildomus mokesčius

„AD“ pranešė, kad tėvai tų vaikų, kurie mokyklose yra priskiriami prie nepaprastai gudrių, išleidžia šimtus eurų papildomoms savo atžalų pamokoms. Nors, kaip manoma, šios papildomos pamokos mokyklose turėtų būti skiriamos nemokamai.

Pasak įstatymų, mokyklos turi teisę teirautis tėvų ar šie savanoriškai nenori paaukoti mokykloms. Tačiau dabar tėvams tenka mokėti iš savos kišenės ir už papildomus užsiėmimus, teigia tėvų lobistų grupė „Ouders & Onderwijs“.

Pasak „AD“, mokyklų kontrolieriai įspėjo tėvus skambinti pavojaus varpais, jei šie bus prašomi prisidėti finansiškai. Prašoma suma gali siekti net 50 eu per savaitę.

Prieš tris metus šalies valdžia pradinėms mokykloms pristatė naujas taisykles. Pasak jų, kiekvienas turi įgyti išsilavinimą atitinkantį jo sugebėjimus. Iki šiol daugiausia dėmesio buvo skiriama integruoti vaikus į mokslus ar į kylančius elgesio sunkumus įprastose mokyklose.

Mokyklų teigimu, šios neturinčios pakankamai pinigų organizuoti specialių klasių, skirtų sumaniems vaikams, veiklą. Olandijos mokyklų platformos „PO-Raad“ atstovas spaudai Annemieke‘is Kooper‘is tikina, jog: „Idealiausia, kad mes mokykloms pasiūlytume kiekvienam vaikui tinkamiausius mokslus“.

„Tačiau praktika kitokia: turimas biudžetas yra nepakankamas ir mokykloms tenka savo iniciatyva organizuoti papildomas pamokas sumanesniems vaikams“, teigė jis.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą