Daugybė barų ir klubų ignoruoja draudimą rūkyti

2l90h8z

Apie 26 procentus naktinių klubų ir barų vis dar nesilaiko draudimo rūkyti. Tokias išvadas pateikė pernai rugsėjo ir spalio mėnesiais Olandijos maisto ir vartojimo produktų saugos tarnybos atliktas tyrimas. Beveik 900 įmonių, priklausančių svetingumo industrijai, dalyvavo minėtame tyrime.

Praeitų metų spalį Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad draudimo rūkyti išimtis mažiems barams, kuriuose nėra darbuotojų, baigėsi. Tai reiškia, kad nuo šiol draudimas rūkyti galioja visoms svetingumo industrijai priklausančioms įmonėms.

Olandijos maisto ir vartojimo produktų saugos tarnyba per praėjusius metus atliko 22 862 patikrinimus dėl rūkymo. Buvo paskirta 619 rašytinių įspėjimų ir 1 578 baudos, dauguma iš jų – klubuose ir baruose. Bauda už pažeidimą pirmą kartą 600 eurų, už pakartotinius nusižengimus galima užsidirbti baudą iki 4 500 eurų.

Remiantis tyrimu, dabar beveik 100 procentų restoranų, kavinių, valgyklų, viešbučių, meno ir kultūros centrų laikosi draudimo rūkyti. Šio draudimo laikosi 74 procentai barų ir klubų, tačiau ir šios įstaigos vis labiau kreipia dėmesį į tokį draudimą.

OlandijosLietuviai.Lt

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą