Amsterdamo gyventojui teismas leido auginti medicininę marihuaną nuomojamame būste

Apylinkės teismas Amsterdamo gyventojui Rudolfui Hillebrandui leido ir toliau auginti medicinines kanapes savo nuomojamame būste, nors su tuo nesutinka būstų asociacija „Eigen Haard“. 

58 metų vyriškis yra ŽIV nešiotojas, jam kanapės reikalingos palengvinti pykinimo ir vėmimo priepolius. Per dieną vyras sunaudoja apie 5 gramus kanapių. R. Hillebrandui reikia 51 kanapių augalo, kad galėtų gydyti nuolatinius sveikatos sutrikimus, pasireiškiančius dėl ŽIV.

Hillebrandas ŽIV užsikrėtė 1992 metais, kai dirbdamas intensyvios priežiūros skyriuje netyčia įsidūrė užkrėsta adata. Anksčiau jam iškeltoje byloje, kuomet 2015 metais policija jo namuose aptiko nelegaliai auginamų kanapių, R. Hillebrandas aiškino, kad medicininės kanapės, kurių galima įsigyti, jam neveikia. Pirkti iš kavinės, vyriškiui per brangu, draudimas tokių išlaidų neapmoka. 

Praėjusių metų vasario mėnesio nutarimu dėl neteisėto kanapių auginimo teismas nusprendė, kad R. Hillebrandas gali toliau auginti kanapes. Tačiau būsų asociacija „Eigen Haard“ nusprendė, kad tokiu atveju jis turi išsikraustyti iš nuomojamo būsto.

Pirmadieni Apylinkės teismas panaikino būstų asociacijos draudimą R. Hillebrandui auginti kanapes nuomojamame būste. Teismas nurodo, kad R. Hillebrandas visomis išgalėmis bandė įsigyti kanapių jų neaugindamas ir akivaizdu, kad nėra kitų būdų, užtikrinančių, kad jis galėtų gauti pakankamai jam veikiančių kanapių. Taip pat nurodoma, kad vyras nekelia problemų kaimynams, o elektros instaliacija, reikalinga kanapių auginimui, yra tinkama.

Teismas nusprendė, kad bylinėjimosi išlaidas, 450 eurų, turės apmokėti „Eigen Haard“.  

„Eigen Haard“ tolimesnių žingsnių neplanuoja. Atstovas spaudai sakė:„Ramiai išanalizuosime sprendimą ir įvertinsime tokio sprendimo pasekmes“.

OlandijosLietuviai.Lt

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą