Olandija planuoja uždrausti važiuojant dviračiu siųsti žinutes mobiliaisiais telefonais

Olandijos susisiekimo ministrė Cora van Nieuwenhuizen planuoja teikti įstatymo pataisą, kurioje bus draudžiama mobiliaisiais telefonais siųsti žinutes važiuojant dviračiu. 

„Tokių programėlių kaip „Whatsapp“ naudojimas ir kalbėjimas telefonu [važiuojant dviračiu] kelia vis didesnį susirūpinimą. Visi žino, kad vienu metu negalima žiūrėti ir į telefoną, ir į kelią. Visgi susiviliojame siųsti žinutes bei kalbėti telefonu tiek važiuojant dviračiu, tiek automobiliu.“ – kalbėjo ministrė.

Nors Olandijos kelių saugumo tarybos atliktas tyrimas rodo, kad žinučių siuntimas važiuojant dviračiu sukėlė labai nedaug eismo įvykių, tokiam sprendimui reiškiama didelė parama. 

„Draudimas turi būti aiškus ir įgyvendinamas. Ministerija šiuo klausimu tariasi su prokuratūra, policija ir valstybės taryba.“ – kalbėjo susisiekimo ministrė. Galutinis pasiūlymas bus parengtas dar šiais metais. 

Šiuo metu ministerija yra susitelkusi ties nauja kampanija, raginančia atsakingai naudotis išmaniaisiais telefonais vairuojant. 

Susisiekimo ministerija teigia, kad vienas iš trijų asmenų, nuo 12 iki 21 metų amžiaus, važiuodami dviračiu naudojasi telefonu. Teigiama, kad telefono naudojimas įtakojo 20%  dviračių eismo nelaimių, kuriose dalyvavo asmenys iki 25 metų.

OlandijosLietuviai.Lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą