Priemonės, padedančios palaikyti ryšį, kai skiria atstumas

Kuomet artimus žmones skiria atstumas ir bendravimas „akis į akį“ neįmanomas taip dažnai, kaip norėtume, ieškoma kitų būdų palaikyti ir puoselėti ryšį. Galima tik džiaugtis naujausiomis technologijomis, kurios šiais laikais suteikia plačias bendravimo galimybes, nepriklausomai nuo to, kuriame pasaulio kampelyje būtume.

Telefonas

Telefonas yra gana sena ryšio priemonė, bet šiandieniai telefonai tiesiog nepalyginami su tais, kurie buvo naudojami dar prieš kelis dešimtmečius. Telefonas suteikia galimybę bendrauti balsu, o tai labai svarbu tada, kai su žmogumi negali susitikti. Regis, dar visai  neseniai skambučiai į užsienio šalis buvo tikra prabanga, bet šiandien jau nesistebime valandų valandas galėdami kalbėtis telefonu su užsienyje gyvenančiais giminaičiais, draugais, kolegomis ir nebijoti gauti kosminių telefono sąskaitų. Bendravimas telefonu suartina žmones, kuriuos skiria šimtai ar net tūkstančiai kilometrų. Galimybė bendrauti telefonu su gimtinėje likusiais artimaisiais apsaugo nuo vienišumo tuos, kurie emigruoja į svečią šalį ir čia dar neturi draugų rato.

Siuntiniai

Šiandien nustebinti svečiose šalyse gyvenančius artimuosius lauktuvėmis yra paprasta ir nebrangu. Siuntą gabenti į Olandiją ar kitą šalį gali užtrukti… vos vieną dieną! Išaugęs siuntinių gabenimo poreikis, kurį suponuoja dideli emigracijos mastai, skatina vežėjus ieškoti geriausių sprendimų klientams. Konkurencija lėmė tai, kad dabar siųsti siuntinius tikrai nekainuoja kosminių sumų. Tiesą sakant, net maloniai nustebsite, kaip tai pigu! Draugams, artimiesiems, gyvenantiems užsienyje, galite nusiųsti lietuviškų žurnalų, vos tik jie pasirodo prekyboje, knygų, drabužių ir kt. Tendencijos rodo, kad, pavyzdžiui, į Olandiją dažniausiai keliauja žaislai, ilgai negendantys maisto produktai, papuošalai bei patalynė. Taigi, jei norite nustebinti artimuosius, nelaukite didžiųjų metų švenčių ar gimtadienio, padarykite tai dabar, nes siųsti siuntą jau nėra prabanga.

Internetas

Kalbėdami apie ryšio priemones tikrai negalime „už borto“ palikti interneto, suteikiančio daug galimybių bendrauti. Pavyzdžiui:

  • Elektroniniai laiškai leidžia keistis laiškais kada tik norite, siųsti nuotraukas, filmuotą medžiagą, dokumentus ir kt. Elektroniniai laiškai itin populiarūs verslo sektoriuje, bendraujant su klientais, tiekėjais, partneriais, įsikūrusiais ne tik toje pačioje šalyje, bet ir užsienyje. Elektroniniai laiškai panaikina atstumą ir suteikia progą nevaržomai keistis informacija.
  • Socialiniai tinklai – tikriausiai nė nereikia sakyti apie jų populiarumą ir galimybes. Populiarieji socialiniai tinklai leidžia ne tik susirašinėti, bet ir dalintis nuotraukomis, filmuotais vaizdais, aktualiais straipsniais, pasiekimais ir kita informacija. Maža to, jei turite keliose šalyse įsikūrusių artimųjų, galite sukurti privačią grupę, kurioje bendrausite ir keisitės informacija su visa šeima.
  • „Skype“ – tai neribotos bendravimo galimybės, vaizdo skambučiai. Leidžiantys pasijusti taip, tarytum bendraujate su žmogumi tiesiogiai. Naudodamiesi vaizdo skambučiais galite net „keliauti“, „gaminti valgyti“ ir užsiimti kitomis veiklomis su žmogumi, kuris yra už tūkstančių kilometrų.
  • „Viber“ programėlė telefone, naudodama mobilųjį internetą, taip pat suteikia galimybę keistis tekstinėmis žinutėmis, skambinti.

Popieriniai laiškai

Šiais laikais popierinius laiškus galime traktuoti kaip tikrą vertybę, turinčią išliekamąją vertę. Nors daugeliui tai gali pasirodyti nebemadinga, nepraktiška, nes reikalauja nemažai papildomo laiko, visgi pamąstykite, ar tikrai neverta į tai investuoti. Popieriniai laiškai bus puiki bendravimo priemonė su vaiku, jei esate išvykę ir gyvenate atskirai.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą