Europinis geležinkelio projektas stringa: vietoj jo, olandai tobulina Šipolio oro uosto traukinių stotį

Schiphol_railway_station_entrance_via_Plaza-1024x575

Valstybės sekretorė infrastruktūrai bei transportui Sharon Dijksma nusprendė įsikišti į vilkinamą milijardinį europinį geležinkelio saugos sistemos projektą. Ji nori ERTMS saugos sistemos projektą atidėti, o vietoj jo investuoti į Šipolio oro uosto traukinių stoties atnaujinimą. – praneša olandų dienraštis AD.

Dėl smarkiai augančio keleivių skaičiaus Šipolio oro uosto geležinkelio stotis susiduria su sunkumais. S. Dijksma teigia, kad Šipolio problema yra opios geležinkelio grandies problemos pavyzdys, kuriai spręsti finansavimo nėra. Todėl valstybės sekretorė nori dalį 2.6 milijardų eurų, kuriuos Nyderlandai yra atidėję vėluojančiam ERTMS projektui finansuoti, skirti Šipolio geležinkelio stočiai.

Dienraštyje rašoma, kad ERTMS projektas yra problematiškas. ERTMS projekto pagalba geležinkeliais keliauti taptų saugiau, bėgių patikrinimai būtų skaitmenizuojami ir jais galės važiuoti daugiau traukinių. Keletas didžiųjų ES narių, jų tarpe Prancūzija ir Vokietija, netesi pažadų sistemą įdiegti 2020 metais, dėl tokio delsimo Europos komisija atideda planus.

Iš Nyderlandų pusės taip pat buvo problemų. Nacionalinis auditas, tikrinantis vyriausybės finansus, susirūpino, kad projektas gali žlugti. Yra didelė tikimybė, kad projektas nebus patvirtintas. – praneša dienraštis AD.

OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą