Europos periodontologai rinkosi Amsterdame

Birželį Amsterdame vyko 9-asis Europos periodontologų asociacijos organizuojamas kongresas, sutraukęs 10 tūkst. odontologijos specialistų. Iš Lietuvos atvyko 73 gydytojai odontologai ir burnos higienistai. Tai pats didžiausias periodontologų kongresas pasaulyje, organizuojamas kas treji metai vis kitoje Europos šalyje.

Renginys, anot lietuvių specialistų, nustebino šiuolaikišku formatu, puikiu organizavimu, plačiu mokslinių temų diapazonu bei didžiuliu kiekiu dalyvių. Susiorientuoti konferencijos programoje padėjo speciali mobilioji aplikacija išmaniajame telefone.
Moksliniais įrodymais grįsti pranešimai, klinikiniai atvejai, „TED talk“ formato pranešimai, geriausio klinikinio atvejo konkursas, stendiniai pranešimai – buvo tikrai nelengva išsirinkti, kur dalyvauti, nes programa užpildyta aktualiomis ir naujausiomis periodontologijos bei implantologijos temomis.
 
Nepaisant didžiulės pažangos odontologijoje, šiandien dantenų ligos pasaulyje išlieka didžiulė problema, ypač populiacijai senstant. Todėl konferencijoje šalia inovatyvių gydymo metodų, buvo daug kalbama ir apie dantenų ligų sąsajas su bendra organizmo sveikata. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad dantenų ligoms įtaką turi ne tik mūsų mityba, bet ir fizinis aktyvumas. Taip pat buvo prisistatyti pranešimai, įrodantys dantenų ligų ir cukrinis diabeto, reumatoidinio artrito, širdies ir kraujagyslių ligų ryšį. Todėl dantenų ligų prevencija yra aktuali ne tik siekiant burnos, bet ir bendros sveikatos.
 
Kitas specialistų susitikimas laukia 2021 metais Kopenhagoje.

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą