Naktinių autobusų ir traukinių Nyderlanduose gidas

Ar dažnai vėluojate į traukinius? Galbūt neretai tenka pakloti nemažus pinigus už taksi ir po to pritrūksta susimokėti už nuomą? To daryti nebūtina! Visada galite keliauti naktiniu transportu. Tai įmanoma visuose Nyderlanduose – skiriasi tik laikas, kada galima keliauti, vieta ir kainos. Straipsnyje pateikiama viskas, ką jums reikia žinoti apie naktinius autobusus ir traukinius Nyderlanduose.

Naktiniai autobusai ir naktiniai traukiniai Nyderlanduose

Nyderlanduose siūloma naktinio transporto paslauga, todėl čia nesijausite lyg palikti likimo valiai. Jei gyvenate viename iš didžiųjų miestų (Randstad), matysite, kad susisisiekimas su jais ir sostine galimas kas valandą visą naktį, taigi pasieksite savo kelionės tikslą bet kokiu metu. Kitose šalies dalyse naktinis transportas važiuoja savaitgaliais.

Kada ir kur Nyderlanduose važiuoja naktiniai traukiniai?

  • Randstard regione (taip pat į Roterdamą per Amsterdam Centraal, Schipholio oro uostą, Utrecht Centraal, Den Haag HS ir Leideną) – kiekvieną naktį, paprastai kas valandą.
  • Nuo Utrechto iki Neimegeno / Arnhemo – kiekvieną penktadienio ir šeštadienio naktį.
  • Taip pat nuo Utrechto iki Amersforto – kiekvieną penktadienį ir šeštadienį; tuomet iš Utrechto galima nuvykti į kitus miestus.
  • Iš Randstad į Drentės ir Groningeno provincijas vėlyvas traukinys važiuoja kiekvieną penktadienio ir šeštadienio naktį.
  • Kiti vėlyvi traukiniai važiuoja tokiais maršrutais: Amsterdamas – Alkmaras, Utrechtas – Eindhovenas, Roterdamas – Eindhovenas, Amsterdamas – Harlemas, Utrechtas – Roterdamas, Amsterdamas – Amersfortas – Deventeris, Roterdamas – Utrechtas – Amersfortas – Zvolė.

Naktiniai autobusai ir traukiniai Amsterdame

Kaip ir galite tikėtis, Amsterdame naktį važinėja tiek naktiniai autobusai, tiek traukiniai. Taip sostinė rūpinasi vietiniais gyventojais ir miesto svečiais.

Naktiniai traukiniai Amsterdame

Jei norite nukeliauti į vieną iš didžiųjų miestų arba grįžti iš vieno jų į Amsterdamą, tuomet jums pasisekė. Traukiniai važiuoja kas valandą iki ankstyvo ryto, taigi visuomet galėsite grįžti, nesvarbu, kaip anksti susiruošėte tai daryti. Tai – reguliarūs traukiniai, kurie nėra miegamieji, bet čia visuomet rasite pakankamai vietos nusnūsti. Vis dėlto visuomet pasidairykite bilietų internetu! Turėkite omeny, kad šie traukiniai važiuoja kiek ilgiau nei normalūs traukiniai – nakties metu greitaeigiai traukiniai nevažiuoja. Jei turite vieną iš dieninių traukinių kortelių, jos galioja iki 4 val. ryto.

Ar Nyderlanduose važiuoja miegamieji traukiniai?

Planuojama įrengti miegamuosius traukinius. Tai reiškia, kad kelionės mietu galėsite miegoti. Šie traukiniai išvyktų iš Amsterdamo. Taip sutaupytumėte – nereikėtų mokėti pinigų už Amsterdamo viešbučius!

Naktiniai autobusai Amsterdame

Iškart po vidurnakčio (maždaug 00:30 val.) metro, tramvajai ir reguliarūs autobusai nustoja važinėti. Taigi nuo tada iki maždaug 7:30 val. galite keliauti naktiniu autobusu. Vadinasi, transportas pasiekiamas 24 valandas per parą! Kita vertus, šiokiadieniais maždaug 6 val. ryto reguliarus transportas ir vėl pradeda važinėti. Naktiniai autobusai turi maždaug 12 maršrutų, susietų su Amsterdam Centraal. Autobusai keliauja per Rembrandtplein ir Leidseplein.

Kiek kainuoja naktiniai autobusai? 

Kaina gali būti įvairi. Iš vairuotojo galite nusipirkti bilietą į vieną pusę už 4,50 Eu. Jis galioja 90 min. Kitos galimybės: naktinių autobusų kortelė (nachtbuskaart), kuri kainuoja 25 Eu už 12 kelionių. Taip pat galite įsigyti 24 val., 48 val. arba 72 val. galiojantį kelionės pasą naktiniams autobusams.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą