Graikijos krizė lietuvę iš ponios pavertė eiline pardavėja

Aušra / LRT nuotr.

Aušra / LRT nuotr.

 

Lietuvės 20 metų emigracijos istorija verta dramatiško filmo siužeto: dvi santuokos, du vaikai, dvi užsienio šalys, skurdas, paskui didžiuliai pinigai bei ponios statusas, o galiausiai – krizė ir bankrotas. Istoriją matysite socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ šiandien 19.30 val. per LRT televiziją.

Su Aušra Kavaliauskaite „Emigrantų“ komanda susitiko Graikijoje, Atėnų senamiestyje. Šiandien ten lietuvė dirba pardavėja prabangių kailių parduotuvėje ir išlaiko visą šeimą. Tačiau viskas prasidėjo ne nuo Graikijos, o nuo Moldovos. Ten išvažiavo būdama 17 metų. Ištekėjo ir pagimdė sūnų. Deja, santykiai nesusiklostė, pora išsiskyrė, ir Aušra liko viena su mažamečiu vaiku. Kartą, pavargusi nuo rūpesčių, lietuvė išvyko pailsėti į Konstantą – kurortą Rumunijoje prie Juodosios jūros. Ten susipažino su savo dabartiniu vyru.

„Mūsų akys susitiko, ir prasidėjo romanas“, – pasakoja lietuvė apie meilę bendraamžiam graikui, kuris sunkią akimirką ištiesė itin reikalingą pagalbos ranką. Mat grįžusi iš Lietuvos, kur paliko mokytis savo aštuonmetį sūnų, namus rado apvogtus ir sudegusius. Nevilties akimirką moteris paskambino naujai simpatijai. Jis lietuvei be dokumentų suorganizavo saugią kelionę į Graikiją.

Ten prasidėjo kitas gyvenimas. Moteris netrukus pastojo. Ir …tapo ponia. Naujasis vyras nesuko galvos dėl pinigų – turėjo stiklo fabriką ir pats gyveno nuolatiniame darbo ir linksmybių siautulyje. Deja, Graikiją užklupusi ekonominė krizė palaužė ne tik verslus, bet ir pačius verslininkus. Bankrutavus stiklo fabrikui, valdžia iš verslininko atėmė visą turtą: namus, automobilius. Vyras patyrė infarktą ir šiandien niekur negali susirasti darbo. Tad šiandien lietuvė viena išlaiko šeimą.

Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/emigrantai/graikijos-krize-lietuve-emigrante-ponios-paverte-eiline-pardaveja-711387#ixzz3mTd14yWx

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą