Užsieniečiams teks susimokėti už Vokietijos greitkelius

Vokietijos vyriausybė pritarė įstatymo projektui, kuris numato, kad lengvųjų automobilių vairuotojai iš užsienio šalių turės susimokėti už važiavimą šalies greitkeliais.

Mokestis už galimybę užsieniečiui 10 dienų važinėti greitkeliais visoje Vokietijos teritorijoje sieks nuo 2,5 iki 25 Eur, o konkretus jo dydis priklausys nuo transporto priemonės variklio darbinio tūrio, išmetamųjų dujų sudėties, informuoja „Deutsche Welle“. Metinis mokestis turėtų siekti 130 Eur. Užsieniečiais šiuo atveju laikomi ne tik trečiųjų šalių, bet ir kitų ES valstybių piliečiai.

Berlynas iš užsieniečių už naudojimąsi greitkeliais tikisi surinkti daugiau nei 500 mln. Eur per metus. Europos centre esančios Vokietijos keliais nuolat važinėja didžiulis srautas tranzitu keliaujančių užsieniečių, todėl šalies vyriausybė laikosi nuomonės, kad būtų teisinga, jei jie prisidėtų prie Vokietijos kelių infrastruktūros išlaikymo.

Naująsias taisykles dar turi patvirtinti Vokietijos parlamentas ir federalinių žemių taryba. Manoma, kad kelių mokesčių sistema įsigalios 2019 m.

Įstatymo pataisos buvo parengtos Vokietijos transporto ministrui Alexanderiui Dobrindtui pasiekus kompromisą su Europos Komisija ir sutarus, kad komisija pritars vokiečių sumanymui.

Šalys Vokietijos kaimynės tvirtina, kad naujos taisyklės diskriminuos užsieniečius vairuotojus. Austrijos iniciatyva jos planuoja pradėti konsultacijas, kokių priemonių galėtų imtis, reaguodamos į Berlyno planus. Kiek anksčiau Nyderlandų vyriausybė pareiškė, kad yra pasirengusi bylinėtis su Vokietija, jei ši įves kelių mokestį užsieniečiams.

Angelos Merkel vyriausybė dar 2014 m. pritarė siūlymui, kad užsienio šalių lengvųjų automobilių vairuotojai susimokėtų už važiavimą Vokietijos greitkeliais ir valstybei priklausančiais keliais. Tada planuota, kad toks mokestis įsigalios nuo 2016 m., be to, jį turės mokėti ir vokiečiai. Tada Vokietijos sprendimą aštriai kritikavo Europos Komisija ir kai kurios ES valstybės, žadėdamos kreiptis į ES Teisingumo Teismą.

Šaltinis: vz.lt | Autorius: EGLĖ MARKEVIČIENĖ

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą