Mokesčių deklaravimas Nyderlanduose. Penki dalykai, kuriuos pravartu žinoti šiais mokestiniais metais.

Taip, pagaliau atėjo tas metas, kai Nyderlanduose pildomos mokesčių deklaracijos. Jeigu gavote visų puikiai atpažįstamą mėlyną voką iš Olandijos mokesčių inspekcijos, reiškia jūs esate „širdingai“ kviečiamas užpildyti mokesčių deklaraciją už 2016 metus. Jaudinatės taip pat kaip ir aš? O gal ir jūs ištisus metus studijavote, kaip išlaikyti šį savotišką pilnametystės testą?

Žinoma, tikriausiai, kad ne. Aš taip pat taip pagalvojau. Yra ir šiokių tokių gerų žinių – nepaisant to, kad organizacinė betvarkė Olandijos mokesčių biurokratijoje paskutiniu metu pasiekė aukščiausią lygį, dar kartą buvo skirta laiko ir pastangų bandant visą procesą palengvinti. Žinoma, nepersistengta (vistiek tai mokesčių deklaravimo metas, ne atostogų metas), tad apie viską nuo pradžių – iki kada pateikti?

1. Mokesčių deklaravimo terminas Nyderlanduose

Nesijaudinkite, turit dar daug laiko susiskaičiuoti savo finansus – paskutinė diena pateikti savo pajamų deklaraciją yra balandžio 30 diena. Kai kurie olandai skuba, manydami, jog pateikti būtina iki balandžio 1 dienos, bet čia tik stresą primenanti istorija – terminas buvo pailgintas prieš keletą metų.

Tačiau jeigu deklaraciją pateiksite iki balandžio pirmosios, tuomet galimą permoką atgausite ar bent jau žinutę apie tai iš mokesčių administratoriaus gausite dar iki liepos 1 dienos.

Šį straipsnį skaitote paskutinę balandžio savaitę? Nepanikuokite – terminą galima prasitęsti iki spalio 1 dienos (arba dar geriau, patikėkite šį darbą kam nors kitam!) 

2. Hipotekos palūkanų atskaitymas – mokesčių deklaravimas Nyderlanduose įsigijusiems namą

Namo pirkimas tai tikrai brandos ženklas, tai atsispindi ir mokesčių deklaracijoje, kai tampi nekilnojamojo turto savininku. Finansiškai imti paskolą yra kur kas patraukliau nei nuomotis, bet tikrai ne paprasčiau.

Visų pirma išsiaiškinkime dėl hipotekos palūkanų atskaitymo. Kai gaunate paskolą, kiekvieną mėnesį bankui turite mokėti nustatytą palūkanų sumą, ji nedidelė, apie 1,5- 2%, bet ją turėsite mokėti. Gera žinia yra ta, kad galite deklaruoti mokamas palūkanas, ir ta suma bus išskaičiuota iš mokėtinos mokesčių sumos.

Akivaizdu, jog hipotekos palūkanų atskaitymą olandai labai myli, ir panašu, kad naujoji vyriausybė šios privilegijos iš namų savininkų niekaip atimti nesirengia.

Kai kurios sumos, kurias sumokėjote pirkdami namą, taip pat gali būti išskaičiuotos. Kalbu apie vertintojo, NHG (Nacionalinė būsto paskolos garantija), hipotekos patarėjo ir kitus notarinius mokesčius. Įsigyjant namą, kai sudaro nemažą sumą, ir asmeniškai aš buvau labai nustebęs, kad yra tiek daug ką deklaruoti.

O jeigu gyvenate Amsterdame, turėsite reikalų ir su žemės nuoma, kad ir kaip būtų, būsite laimingi, nes ir šią sumą galima išskaičiuoti. Iš esmės tai gana sudėtingas procesas, tačiau finansiškai tikrai apsimoka.

3. Asmeniniai atskaitymai iš pajamų deklaracijos

Smagu, kad Nyderlanduose pajamų deklaracijoje egzistuoja daugybė asmeninių atskaitymų. Sąrašas dažnai keičiamas, kasmet detalės yra kitokios, tad jeigu nesate visiškai įsitikinę, išmintinga būtų pasikonsultuoti su mokesčių konsultantu. 

4. 30% įstatymas – išskirtinai emigrantams!

Dėl finansinių priežasčių mes, olandai, manome, kad netrukus skęsime emigrantų jūroje ir taip perspjausim net Britaniją, ta priežastis – mokesčių priemoka! Jeigu planuojate persikelti gyventi į Nyderlandus, tuomet galite pasinaudoti 30% mokestine lengvata, skaičiuojama nuo apskaičiuoto darbo užmokesčio. Olandijos įstatymų leidybos organai išmintingai pripažįsta, kad emigrantai gali patirti didesnių išlaidų nei vietiniai olandai, tad jiems suteikiama didesnė finansinė laisvė. Tad paskubėkite, merginos ir vaikinai, pasinaudoti lengvata, jeigu ji jums priklauso.

Prieš nuspręsdami Amsterdame įsigyti butą, pasitikrinkite, ar galite tai padaryti. Pavyzdžiui, reikia per metus uždirbti bent 37 000 eurų ir darbą turėti dar prieš užsiregistruojant Nyderlanduose. 

Ir vėl, kiek sudėtinga, bet tai veda prie paskutinio punkto.

5. Perleiskite šį darbą kam nors kitam, kuris jį atliks dar geriau

Gerai užpildyta mokesčių deklaracija jums labai padėtų. Bet tai padaryti sudėtinga net ir olandui, tad jeigu esate namus perkantis emigrantas, tai gali būti gana sudėtinga užduotis. Išmintinga būtų pasitelkti šios srties profesionalą. „Blue Umbrella“ gali padėti užpildyti mokesčių deklaraciją Nyderlanduose. Bendrovė specializuojasi emigrantų srityje, tad pasidomėkite šia 30% lengvata arba visą reikiamą informaciją anglų kalba susirinkite patys. 

Kai kurie įstatymai, susiję su mokesčiais Nyderlanduose, yra gana sudėtingi ir biurokratiški, jie atima ir nemažai laiko. Užsisakę Blue Umbrella paslaugą ‘Blue Tax’ , sutaupysite pinigų ir savo brangų laiką, kurį galėsite skirti kitiems finansiniams reikalams. 

Tiesa, jie tikrai pasirūpins, kad mokesčių deklaracijos pateikimo terminas jums būtų pratęstas.

Sėkmės šiais mokestiniais metais!

Autorius: Abuzer van Leeuwen

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą