Į Gervinho pataikęs pripučiamas bananas – rasizmas ar ne?

Dviejose ketvirtadienio vakarą vykusiose UEFA Europos lygos rungtynėse kilo nemaži susirėmimai tarp skirtingų komandų sirgalių. Mačas Nyderlanduose tarp „Feyenoord“ ir „Roma“ ekipų buvo trumpam sustabdytas dėl šeimininkų sirgalių nepasitenkinimo teisėjų sprendimais.

gervinho-su-komandos-draugais-dziaugiasi-ivarciu-54f060e4716a9

Rungtynių Roterdame tarp vietos „Feyenoord“ ir „Roma“ antrajame kėlinyje, 56-ąją minutę teisėjui teko sustabdyti mačą, o žaidėjams saugumo sumetimais 10-15 minučių slėptis tunelyje, skiriančiame aikštę ir persirengimo kambarius.

Mitchellas te Vrede’as gavo raudoną kortelę, o tuo nepatenkinti „Feyenoord“ aistruoliai sukėlė riaušes, mėtė įvairius daiktus ir padegamuosius užtaisus į aikštę ir į mačo teisėją Clementą Turpiną.

Be to, prasidėjus neramumams į „Roma“ žaidėją iš Dramblio Kaulo Kranto Gervinho pataikė didelis pripučiamas bananas. Šį vaisių naudoja įvairių valstybių rasistai, juodaodžius sportininkus prilygindami beždžionėms.

Vis dėlto, „Feyenoord“ klubo generalinis direktorius Ericas Gudde’as paneigė, kad klubo sirgaliai – rasistai.

VIDEO: Į „Feyennord“ stadioną atskriejęs pripučiamas bananas

„Pas mus rasizmas tikrai nėra problema, iškart UEFA delegatams pasakiau, kad tai nėra rasizmas. Pas to nėra buvę metų metus. Tai paprasčiausias atsitiktinumas, kad tas pripučiamas bananas nusileido prie Gervinho. Mes iškart paaiškinome situaciją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Roma“ sirgaliai Roterdame

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Roma“ sirgaliai Roterdame

Manau, kad rungtynėse buvo keistų teisėjų sprendimų, tačiau aš visiškai nepateisinu sirgalių elgesio, ypač daiktų mėtymo į aikštę. Būsime skaudžiai nubausti, o pinigai baudoms geriau jau būtų išleisti jaunimui“, – situaciją komentavo E.Gudde’as.

„Feyenoord“ ir „Roma“ susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2, o į kitą etapą pateko Italijos klubas, nes mače namie (1:1) praleido vienu įvarčiu mažiau.

15min logo

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą