Kaip atsikelti anksti ryte į darbą?

Kelimasis-e1403795816259

Užkietėję miegaliai pripažins – kartais atsikelti anksti ryte sunkiau nei griovį iškasti ir nesvarbu, darbą, svarbų egzaminą ar Nobelio taikos premijos įteikimus gresia pramiegoti.

Kėlimosi anksti ryte nauda akivaizdi: darbo diena tampa gerokai ilgesnė, taip galima spėti nuveikti daugiau darbų, taip pat gerėja žmogaus savijauta, jei jo vidinis laikrodis sutampa su gamtos diktuojamu rimtu. „Vieversių“ tipo žmonėms kėlimasis ryte nesudaro jokių problemų, tačiau „pelėdoms“ darbingesnis laikas yra naktį ir todėl dirbdami standartiniu darbo rėžimu nuo 8val. iki 17val. jie dažnai vėluoja į darbą arba pusę dienos jaučiasi nedarbingi.

Pateikiame patarimus kaip prisiversti atsikelti anksti ryte ir neefektyvius kėlimosi būdus pakeisti praktikoje veikiančiais.

Klaida: penki žadintuvai

Dažną kartą sunkiau rytais atsikeliantys žmonės vietoj vieno žadintuvo signalo užsistato keletą keliolikos minučių intervale. Tai klaidinga taktika, žinant, kad po kurio laiko žmogaus smegenys įpras, kad jas kas rytą žadina ne vienas, o keletas signalų. Taip lengva pramiegoti ir paskutinįjį, vėliausią žadintuvo signalą, viliantis, kad po to bus dar vienas. Užsistatykite tik vieną žadintuvo signalą. „Viena iš taisyklių, kurią laikiau prioritetu savo kėlimosi anksti eksperimente, yra ta, kad negaliu naudotis žadintuvo signalo atidėjimo mygtuku niekada daugiau! Kai paspaudžiate signalo atidėjimo mygtuką, leidžiate savo sąmonei pabusti palaipsniui. Net jei galop jums pavyks, tai sumažina jūsų smegenų produktyvumą ir energiją“,- savo bloge „Potential2success“ rašo Ralph Jean-Paul.

Jokio papildomo laiko atsikėlimo procesui

Dažna klaida – žadintuvo nustatymas gerokai ankščiau, nei realiai reikia atsikelti ir susiruošti į darbą. Apskaičiuokite tikslų laiką, per kiek jūs apsirengiate, nusiprausiate, pavalgote ir atliekate kitus darbus prieš eidami į darbą ir žadintuvą nustatykite būtent tam laikui. Prabudus žinant, kad jei dabar pat neišsiropšite iš lovos – pavėluosite, atsikelti lengviau nei žinant „ai, realiai juk spėju susiruošti ir per 20 minučių…“. Svarbu įprasti ir eiti miegoti, ir keltis tuo pačiu, racionaliai apmąstytu laiku, pataria portalas „Wikihow“.

Įsigykite naminį gyvūnėlį

Internetinė svetainė, skirta tiems, kuriems keltis rytais sunku Howtowakeupearly.com siūlo įsigyti naminį gyvūnėlį, kuris keliasi anksti ir apie tai „praneša“ savo šeimininkui – šuo, katė, naminė papūgėlė. Gyvūnas ne tik gali jus pažadinti anksti ryte, bet ir paskatinti atsikelti dar ankščiau nei reikia vien tam, kad išvestumėte jį pasivaikščioti arba pamaitintumėte.

Draugo pagalba

Racionalus ir paprastas būdas – paprašyti, kad kas nors kitas jus pažadintų. Šeimos nariai, artimi draugai, kurie kėlimosi anksti ryte problemos neturi, gali kurį laiką jus žadinti, kol įprasite atsikelti be niekieno pagalbos. Tiesa, jei jus kitas asmuo žadintų nuotoliniu būdu – telefonu arba išeitų iš jūsų namų ankščiau, nei jūs atsikelsite – didelė tikimybė, kad po kažkurio laiko būdami mieguisti jūs tiesiog vėl nueisite miegoti, o ne kelsitės. Tokiu atveju verta ugdyti savo valią jūsų paties susigalvotu būdu.

Paslėpkite savo žadintuvą

Pasidėkite savo žadintuvą lengvai nepasiekiamoje vietoje. Paslėpkite jį namuose ten, iš kur jūs jį tikrai girdėsite, bet prabudęs lengvai negalėsite paimti, išjungti ir miegoti toliau. Kartą pati slėpiau savo žadintuvą mikrobangų krosnelėje. Patikėkite, kol jį radau – visi miegai iškart išsilakstė ne tik man, o ir kitiems pramiegoti darbą linkusiems name tuo metu miegojusiems žmonėms.

Perplanuokite savo darbo dieną

Pasistenkite dienos pradžiai susiplanuoti pačius reikšmingiausius darbus: svarbius susitikimus, renginius, keliones. Žinodamas, kad anksti ryte turėsite padaryti kažką itin svarbaus, atsikelsite net jei tai padaryti jums fiziškai bus ir sunku.

Vos pabudęs susikurkite diskomfortą

Nuskambėjus žadintuvui ir jums vis dar nenorint keltis atimkite iš savo kūno galimybę patogiai snausti toliau: nusimeskite šiltą antklodę, išvirskite iš lovos, atsisėskite ant kėdės, apsipilkite stikline vandens, pagriebkite ir pasidėkite į lovą kokį nors kietą daiktą. Nesant patogioms sąlygoms norėsite atsikelti greičiau.

Praskleiskite užuolaidas

Jei nakčiai paliksite užuolaidas pusiau praskleistas, su rytiniais saulės spinduliais melatonino gamyba smegenyse mažės, taip bus ir lengviau pabusti iš miego stadijos, ir dieną jausitės energingiau.

Neapgaudinėkite savęs

Kai žmogus nenori kažko daryti, jis pradeda savo įtikinėti melagingais argumentais, šiuo atveju panašiais į „nieko tokio, jei neatsikelsiu – pameluosiu darbdaviui, kad sergu“, „nieko tokio, jei nenueisiu į paskaitą – atidirbsiu vėliau“, „pasaulis nesugrius, jei neatsikelsiu“, „jei ilgiau pamiegosiu – geriau jausiuos ir darbe dirbsiu efektyviau po pietų“. Tai ydinga savybė, kurią galite pakeisti paanalizavus savo paties rytais susigalvojamas pseudo priežastis pramiegoti ir vėluoti. Kiek galima leisti savo kūnui imti viršų prieš jūsų protą?

Autorius: Živilė Barkauskaitė / cv.lt

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą