Kovos su aukštomis degalų kainomis Vokietijoje būdas – specialios programėlės

degalai

Vokietijos automobilių savininkų niekas taip nepykdo, kaip nuolat kintančios degalų kainos. Nebloga rinka jau yra susidariusi įvairioms programėlėms, kurios apskaičiuoja, kur šiuo metu netoliese parduodamas pigiausias benzinas. Kainos svyruoja kasdien ir priklauso ne tik nuo degalinės operatorių, bet net ir nuo to, kur degalinė yra, pavyzdžiui, šalia judrios gatvės ar kažkur miesto pakrašty, praneša LRT Radijas, apžvelgdamas Vokietijos verslo naujienas.

Degalinių tinklo operatorė „Shell“ praneša nuo šios savaitės Vokietijoje garantuosianti savo klientams žemas kainas. „ClubSmart“ premijų programoje dalyvaujantys „Shell“ degalinių klientai už degalus visada mokės ne daugiau kaip dviem centais daugiau nei žemiausia aktuali kaina apylinkėje.

Kainos bus nustatomos pagal Vokietijos konkurencijos tarnybos skaidrumo agentūros duomenis. Ši agentūra jau trečius metus renka ir viešina visų šalies degalinių kainas. „Shell“ Vokietijoje turi apie 2 tūkst. degalinių ir per dieną aptarnauja apie milijoną klientų.

Nesiliauja streikai

Šį pavasarį Vokietijoje kaip niekada užderėjo streikų: darželių auklėtojos streikuoja, bankomatuose trūksta grynųjų dėl pinigų pervežėjų streiko, ką tik baigėsi jau devintas geležinkelininkų streikas.

Šią savaitę įspėjamąjį streiką tęsia ir pašto darbuotojai. Artėjant birželio pradžioje vyksiančioms tarifinių sutarčių deryboms, jie nuo balandžio streikuoja jau penktą kartą. Kad neprarastų klientų, kompanija „Deutsche Post“ pirmą kartą tokioje situacijoje pasirūpino pagalba iš užsienio. Jau per ilgąjį Sekminių savaitgalį siuntinius Berlyne bei Brandenburgo žemėje išvežiojo paštininkai iš Lenkijos – dukterinės kompanijos DHL Lenkijoje darbuotojai. Jie apgyvendinti Berlyne viešbutyje, o darbas apmokamas pagal Vokietijos tarifą.

Pašto darbuotojų iš Lenkijos laikinas įdarbinimas per įspėjamąjį streiką labai papiktino paslaugų sektoriaus profsąjungos „Verdi“ vadovus, kurie tai vadino „neleistinu įsiskverbimu į darbo ginčus iš užsienio“. Anot profsąjungos atstovų, tuo turėtų susidomėti ir vyriausybė.

Tarifinėse derybose profsąjunga „Verdi“ reikalauja 5,5 proc. didesnių atlyginimų bei 36 valandų darbo savaitės vietoj dabar nustatytų 38,5 val. Be to, praėjusį antradienį Darbo teismas Bonoje atmetė profsąjungos skundą dėl neva neteisėto valstybės tarnautojų, kuriems negalima streikuoti, darbo streikininkų darbo vietose. Teismas pritarė „Deutsche Post“ kompanijos versijai, esą valstybės tarnautojai dirbo savanoriškai. Be 140 tūkst. tarifinių darbuotojų kompanijoje dirba apie 38 tūkst. valstybės tarnautojų.

Su mokesčių vengėjais kovojama ir ne visai legaliais būdais

Daug diskusijų Vokietijoje sulaukė Šveicarijos tarnybų veiksmai, kai internete buvo paviešinti galimų mokesčių vengėjų vardai. Oficialiame Šveicarijos tarnybų leidinyje galima rasti vardus ir net gimimo datas asmenų, dėl kurių yra gauti užsienio tarnybų pagalbos prašymai dėl mokesčių slėpimo. Tarp jų yra Vokietijos, Rusijos, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų bei kitų šalių piliečių. Žymiausias vokietis Šveicarijos tarnybų interneto puslapyje – reicho kanclerio Otto von Bismarcko proproanūkis.

Anot vokiečių ekspertų, paviešindama vardus Šveicarija šiems asmenims daugiau padeda, nei kenkia, nes tokiu būdu jie perspėjami, kad užsienio tarnybos domisi jų sąskaitomis Šveicarijoje. Pastaraisiais metais Vokietija labai sustiprino mokesčių vengėjų paieškas ir netgi ėmėsi ne itin legalių veiksmų – pirko iš Šveicarijos bankų vogtus duomenis. Nors Vokietijos tarnybos pripažįsta, kad bendradarbiavimas su Šveicarija pagerėjo, jis ir toliau nėra lengvas. Derybos dėl dvišalės mokesčių sutarties prieš trejus metus žlugo.

lrt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą