Kur dingsta jauni lietuviai?

ccdba407bc8666e90d490dc726164abcEuropoje kas 2-3 minutes gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Ši tragedija neaplenkia ir Lietuvos. Vien pernai dingusiais paskelbti 2802 žmonės, daugiau kaip pusė – vaikai. Maždaug 300-tų mažųjų Lietuvos piliečių niekaip nevyksta rasti jau metų metus.

„Mes negalime manyti, kad jie šlifuoja gatves su savo draugais. Vaikų dingimai siejami su prekyba žmonėmis, vaikų seksualiniu išnaudojimu ir įtraukimu jų į kriminalines veikas“, – tvirtina dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalija Kurčinskaja.

Į dingusių vaikų sąrašą patenka ir tie nepilnamečiai, kurie neregistruoti nė vienoje šalies mokykloje. Specialioms institucijoms tenka sukti galvą, kur šie vaikai yra. Pasirodo, kartais net patys tėvai tampa savo vaikų pagrobėjais.

„Yra tokių vaikų kažkur tai virš 1000, kurie niekur neregistruoti. Bet tai vėlgi atsakomybės klausimas. Labai daug tokių atvejų, kai tėvai išvažiuoja į kitą šalį dirbti, jie neregistruoja, neinformuoja ir vaikai dingsta iš Lietuvos visos fiksavimo sistemos“, – akcentuoja socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Piktnaudžiaudami globos teisėmis, dažniausiai tėvai vaikus išsiveža į Jungtinę Karalystę, Airiją, Vokietiją, Nyderlandus. Vien pernai į Lietuvos institucijas kreiptasi dėl 33-ų išvežtų vaikų. Net 20 jų ikimokyklinio amžiaus.

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą