Lelystado oro uoste bus aptarnaujama 25 tūkst. metinių skrydžių

 

Lelystado oro uoste, įsikūrusiame 50 km nuo Amsterdamo oro uosto, 2019 m. balandžio mėnesį planuojama atidaryti naujus pakilimo takus. Infrastruktūros ir aplinkos ministerijos tvirtinimu, oro uoste bus aptarnaujama apie 25 tūkst. metinių skrydžių iki pat 2023 metų.

Oro uoste ketinama skirti papildomą pakilimo taką ir Šipolio skrydžiams, taip bus perimama dalis skrydžių iš Amsterdamo oro uosto bei kordinuojami atostogų skrydžiai Europoje. Iš pradžių Lelystado oro uostui iš per dieną Šipolio oro uoste vykdomų 68 pakilimų ir nusileidimų bus perduota 16.

Lelystado oro uostas yra konkurencingoje vietoje, įsikūręs vos 50 km nuo Amsterdamo Oost, Amsterdamo Zuidoost, Utrechto, Amersforto, Apeldorno ir tik 40 km nuo Almerės ir Hilversiumo.

Tačiau ne visi yra patenkinti planais plėsti Lelystado oro uostą. Pasak „Telegrafo“, Flevolando, Frieslando, Gelderlando ir Overeiselio gyventojai protestuoja teigdami, kad pirkdami būstus šioje vietovėje jie nežinojo, jog teks susidurti su Lelystado oro uoste tupiančių ir kylančių lėktuvų triukšmu.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą