Penkios puikios veganiško maisto kavinės ir restoranai Nyderlanduose

 

Net labiausiai pasišventęs mėsėdis negali nepastebėti veganizmo bangos Nyderlanduose. Mariekė Mills dalijasi žiniomis apie puikiaisias Nyderlanduose veganiško maisto kavines ir restoranus.

Veganiški restoranai dabar kuriasi nebe tik Amsterdame. Žinoma, jeigu gyvenate čia – galite džiaugtis gero veganiško maisto įvairove, tačiau Roterdame ir Utrechte yra taip pat puikių vietų, kur galima paragauti skanaus veganiško maisto.

Alus ir veganiškas maistas: Oproer Brouwerij (Utrechte)

Šioje vietoje galite ir paragauti veganiško maisto, ir atsigerti skanaus alaus. Šis restoranas ir aludė yra lankytina vieta, norintiems žalią vakarienę užsigerti pinta alaus. Oproer Brouwerij sujungtos dvi aludės – Rooie Dop ir Ruig – ir dabartinis restoranas atidarytas 2016-aisiais.

Restorano veganiška kelionė buvo nueita atsitiktinai. Savininkai atrado puikią vietą barui atidaryti, bet jiems buvo pasakyta, kad ši vieta turėjo būti skirta maistui tiekti. Taigi jie nusprendė įkurti restoraną. Oproer Brouwerij ieškojo puikių virėjų ir atrado dvi moteris, kurios turėjo patirties ruošdamos veganišką maistą.

Grybų „vol en vent“ restorane „Oproer Brouwerij“

Savininkai džiaugsmingai priėmė iššūkį. „Visuomet tarp alaus ir mėsos buvo ryšys, ir mes norėjome sugriauti tą mitą“, – teigė savininkas Markas Strookeris. „Tiekdami veganišką maistą, mes galime pamaitinti beveik visus žmones su įvairiais poreikiais“.

Restorane dirba aštuonių skirtingų tautybių darbuotojai. Virėjai – iš Italijos ir Suomijos.

Geriausiai parduodami patiekalai: desertai iš kas mėnesį besikeičiančio meniu.

Savitarnos kavinė: Mooshka (Amsterdame)

Tai – mažas veganiško maisto restoranas Amsterdame, įkurtas Saros Raymond. Restoranas atidarytas 2016-aisiais. Čia patiekalų pasiūla – didelė. Galite rinktis iš suvožtinių, bet taip pat galite paragauti etiopišką patiekalą, kuris, savininkės teigimu, tapo labai populiarus.

Savininkei mintis atidaryti veganiško maisto restoraną kilo tada, kai ji pati nusivylusi ieškojo veganiško maisto. „Pastebėjau, kad išėjus pavalgyti, maistas visada būdavo labai brangus. Buvo sunku surasti nebrangių užkandžių.“

Šiame restorane yra savitarna. „Restorane dirbu tik aš“, – teigia Sara. Taip pat savininkė dalijasi, kad labai svarbu žmonėms siūlyti sveiką maistą ir parodyti, kad maitintis galima ir kitaip.

Geriausiai parduodamas patiekalas: „Injera“, etiopinis patiekalas.

Visiškai naujas veganiško maisto restoranas: SNCKBR (Utrechte)

Tai – vien tik žalio maisto restoranas. Florisas Beukersas ir Naphassa Parinussa norėjo atidaryti mažą suvožtinių įmonę, bet viskas baigėsi tuo, kad įkurtas stilingas restoranas.

Motyvacija įkurti šį restoraną kilo dėl to, kad patys įkūrėjai – veganai. „Aš ir mano mergina veganais tapome prieš dvejus metus“, – teigia Florisas Beukersas. „Buvo sunku rasti tinkamų restoranų, užsisakyti tai, kas mums patiktų, ir apskritai maloniai praleisti laiką“. Viena jų atrasta vieta – tai suvožtinių įmonė Eindhovene, kur į meniu įtraukti keli veganiški pasirinkimai.

Ši suvožtinių įmonė – SNCKBR. Jiems patiko mintis įkurti tik veganiškų suvožtinių restoraną. Taip ir atidarytas restoranas Utrechte. „Tai – tam tikra revoliucija“, – teigia Florisas.

Geriausiai parduodamas patiekalas: kapsalon“ (bulvytės, „döner meat“, sūris ir salotos).

Žalias greitas maistas: The Vegan Junkfood Bar (Amsterdame)

Restoranas atidarytas 2017-ųjų balandį Edwino Streepo po to, kai savininkas nusprendė, kad tapti veganu – vienintelis etiškas pasirinkimas. Visi valgiai iš meniu yra pagaminti iš augalų. Taip pat čia galite paragauti užkandžių be glitimo.

„Su mumis paragausite veganiško maisto nė sekundei nepasiilgdami mėsos skonio ar struktūros“, – teigia spaudos atstovė Mireillė Sanches. Restoranas nori būti vieta, tinkama tiek veganams, tiek neveganams.

Šį restoraną jau galite rasti trijose skirtingose Amsterdamo vietose. Meniu keičiamas reguliariai.

Geriausiai parduodami patiekalai: suvožtiniai su bulvytėmis ir „shawarma“.

Saldžios veganų vaišės: Heavenly Cupcakes (Roterdame)

Veganiškas maistas gali būti patiekiamas įvairių formų ir dydžių. Tai gali būti ir pyragėliai. Heavenly Cupcakes – tai kavinė ir saldaininė Roterdame, kurioje galite paragauti saldumynų. Parduotuvė pilna pyragėlių ir pyragų.

Vis dėlto čia galite rasti ir kai ko daugiau. Čia gaminamas ir veganiškas sūris, plakta grietinėlė ir mėsos pakaitalai, kurių galite nusipirkti šioje parduotuvėje.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą