Nyderlanduose, šalia Amsterdamo, bus pirmas pasaulyje savarankiškas ekologiškas kaimas!

Nyderlandai planuoja turėti pirmąjį pasaulyje savarankišką ReGen kaimąTai – didelė inovacija! Ir jis bus įkurtas tik 30 min. nuo Amsterdamo.

Kaip tai veiks?

Šis 60 akrų kaimas Almerėje bus savarankiškas. Keliai bus tik tokio pločio, kad tilptų tik dviračių ar pėsčiųjų takai, o prie namų nebus įvažiavimo, taigi čia bus neleidžiama važiuoti mašinoms!

Supantis kraštovaizdis bus pripildytas vaismedžių, daržų ir šiltnamių, kuriuose bus renkamas lietaus vanduo. Taip bus maitinami kaimyniniai gyventojai. Lietaus vanduo bus filtruojamas šiuose 194 namuose ir todėl bus tinkamas gerti. Visos gyventojų maisto atliekos bus naudojamos šerti žuvims ir kitiems gyvūnams, kurie naudojami ūkininkauti. Jeigu iš čia norėsite nuvykti į Amsterdamą ar Almerės centrą, jus nuveš elektriniai autobusai ir automobiliai, esantys kaimo pakraštyje. Protinga, ar ne?

Statybų įmonė ReGen Villages norėjo išspręsti šių dienų problemas – populiacijos augimą, namų trūkumą ir aplinkosaugos problemas.

Kiek jie kainuos?

Kainos bus labai įvairios. Mažiausi namai kainuos apie 200 tūkst. eurų, o daug didesni namai – iki 850 tūkst. eurų. Tikimasi, kad nusipirkę namus gyventojai prisidės įgyvendindami idėjas.

Jei viskas bus gerai, įmonė planuoja įkurti daugiau savarankiškų kaimą, tik kitokio klimato vietovėse (pavyzdžiui, Afrikoje ar Indijoje).

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą