Lietuva pasirinko – į didžiąją „Euroviziją“ vyksta „The Roop“

„The Roop“ / D. Umbraso/LRT nuotr.

Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo kurtinančios ovacijos ir džiaugsmo šūksniai – susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad gegužę į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame Lietuva siunčia „The Roop“.

Į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo sceną žengė aštuoni dalyviai – Aistė Pilvelytė, „The Roop“, Rūta Loop, KaYra, Monika Marija, Monique, MEANDI ir „The Backs“.

Kas tapo Lietuvos atstovu ir vyks į didžiąją „Euroviziją“ Roterdame, Nyderlanduose, paaiškėjo vakaro pabaigoje susumavus komisijos narių ir žiūrovų balsus.

„The Roop“ / D. Umbraso/LRT nuotr.

Žiūrovų balsavimą stebėjo audito įmonės „Grant Thornton Baltic“ atstovai.

Už žiūrovų skambučius ir trumpąsias žinutes surinktų lėšų dalis, kuri tenka LRT, bus skirta nacionalinę atranką laimėjusiam atlikėjui ar grupei. Nugalėtojų komandos taip pat lauks ir dvi piniginės premijos. Asociacija LATGA atranką laimėjusios dainos autoriams įsteigė 3 tūkst. eurų dydžio premiją, dar 2 tūkst. eurų ši autorius vienijanti organizacija skirs dainos aranžuotės tobulinimui ir kūrinio sklaidai užsienio šalyse.

Dalyvių pasirodymus stebėjo, komentavo bei vertino 11 komisijos narių: LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius, žurnalistas Ramūnas Zilnys, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas, asociacijos LATGA atstovas Leonas Somovas, muzikos agentūros „M.P.3“ vadovas, koncertų organizatorius, prodiuseris Vaidotas Stackevičius, dainininkas, prodiuseris, grupių „Skamp“ ir „KAnDIs“ bei projekto „LT United“ narys Viktoras Diawara, LRT laidų vedėja, kultūros žurnalistė, pianistė Gerūta Griniūtė, atlikėja, dainų autorė Justė Arlauskaitė-Jazzu, dainininkė Aistė Smilgevičiūtė, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita.

Atrankos finale pasirodžiusių atlikėjų pasirodymus vertino ir komisijos nariai iš kitų šalių. Tarp jų – televizijos režisierė, prodiuserė, Latvijos delegacijos vadovė „Eurovizijoje“ Zita Kaminska, muzikos agentas, pasaulio talentų agentūros „Echo Location Talent“ narys Myles Jessop ir dainų autorius, muzikantas, prodiuseris Anthony Marshall.

Tiesiogiai iš Kauno „Žalgirio“ arenos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo!“ finalą vedė žiūrovams puikiai pažįstamų vedėjų duetas – Gabrielė Martirosian ir Giedrius Masalskis bei prieš porą metų Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusi Ieva Zasimauskaitė.

Šiemet „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks Roterdame, Nyderlanduose gegužės 12–16 dienomis. Lietuvos atstovas pasirodys pirmajame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12 dieną. Pirmajame pusfinalyje taip pat pasirodys dar 16 šalių atstovai: Airijos, Australijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Izraelio, Kipro, Kroatijos, Norvegijos, Maltos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos.

Pirmoji ant scenos žengė Aistė Pilvelytė. Po generalinės repeticijos atlikėja sakė, kad atidaryti vakarą jai – didelė garbė, kurios jaučiasi nusipelniusi. Be to, atlikėja pasakojo, kad labai džiaugiasi, jog nacionalinės atrankos finalas vyksta būtent Kaune, jos gimtajame mieste.

„Visiems pasakyčiau, kad Lietuvoje – gražiausios moterys, gražiausia gamta ir skaniausias maistas“, – iškart po savo pasirodymo vienai iš vedėjų Ievai Zasimauskaitei sakė A. Pilvelytė paklausta, ką darytų, jei laimėtų.

Nors atsiranda svarstančių, ar A. Pilvelytės daina „Unbreakable“ nėra kiek senamadiška, pati atlikėja savo kūrinį mieliau apibūdina kitaip: „Tai gerai, – „ABBA“. O „ABBA“ yra klasika.“

Į lemtingą kovą, dėl galimybės atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ stojo ir antroji šio vakaro dalyvė – Rūta Loop. Dar dieną ji rodė mėlynėmis nusėtus kelius – intensyvaus pasiruošimo nacionalinės atrankos finalui rezultatą. Visgi atlikėja patikino, kad ant scenos žiūrovų laukia tikras sprogimas. Šį vakarą atlikėjos koziris – daina „We Came from the Sun“.

„Tikrasis įkvėpimas ateina iš nuostabių žmonių, kurie mane supa“, – savo komandai už gimusią meilę šokiui dėkojo Rūta Loop, kurios pasirodymo choreografija – ne mažiau įspūdinga nei jos daina. Beje, Rūtą labai palaiko ir „Eurovizijos“ gerbėjai užsienyje.

Su daina „Alligator“ pasirodančiai Kristinai Radžiukynaitei-KaYrai daug kas siūlė atrankos finale pasirodyti su aligatoriaus kostiumu. Vis dėlto ji nusprendė pasirinkti kiek kitokį įvaizdį. Pirmajame etape pasirodžiusi su rožiniu kombinezonu, į pusfinalį ji žengė prisidengusi džokerio kauke, o finalui pasirinko oranžines kelnes ir žaismingą kepuraitę.

„Visa ši kelionė tiesiog fantastiška, kad ir kaip ji baigsis. Esu labai laiminga ir dėkinga tiems, kurie mane palaiko“, – nužengusi nuo scenos šypsojosi KaYra.

Atlikėja prisipažino svarstanti kurti daugiau dainų anglų kalba, nes jau spėjo suburti ją pamilusių gerbėjų būrį užsienyje.

Ir nors prieš tai pasirodžiusi dalyvė sakė mėgstanti eksperimentuoti ir ieškoti, ketvirtoji finale pasirodžiusi Monika Marija sakė šiemet į atranką atėjusi su labai aiškia vizija: „Žinau, ką daina „If I Leave“ reiškia man, jos autoriui, žinau, kaip ji turi atrodyti, tad tai, ką įsivaizduojame, perkeliame į sceną.“

„Man atrodo, dar yra labai daug pomėgių, kurių pati apie save nežinau, ir man labai malonu juos atrasti“, – nulipusi nuo scenos apie pasirodymą kalbėjo Monika Marija, prisipažinusi, jog dar vienas iš jos pomėgių – lietuviškos virtuvės karalius bulvių plokštainis. – Mama visada man sakydavo, kad būčiau viskam pasiruošus, bet niekada nieko nesitikėčiau.

Atėjau šiandien pasiruošusi geriausiai, kiek galiu, atsivedžiau savo geriausius draugus, labai jus myliu, bučkis“, – linkėjimus gerbėjams siuntė Monika Marija.

Pirmasis žodį tarė komisijos narys V. Stackevičius. „Keturias penkias dainas iš šio finalo galima ramiai siųsti į Roterdamą. Nors šio vakaro pasirodymai tam tikra prasme panašūs vienas į kitą, bet visi kūriniai labai stiprūs.

Aistės pasirodymo pradžia buvo kiek silpnesnė, bet jei ji išvažiuotų į „Euroviziją“, Lietuva pasidarytų laimingesnė. To jai ir linkiu. Rūtos Loop pasirodymas buvo labai stiprus. KaYrai labai tiko nusiimti visas kaukes ir būti savimi, jos pasirodymas mane maloniai nustebino“, – kalbėjo komisijos narys V. Stackevičius.

Panašiai pasirodymus įvertino ir V. Diawara. „Man smagu, kad vis atrandame naujų atlikėjų. Nacionalinė atranka – puiki platforma naujiems atlikėjams, smagu, kad ji yra. A. Pilvelytės daina tradicinė, eurovizinė. Man regis, tokių dainų gali būti labai daug, bet ji turi labai stiprų vokalą, su kuriuo galėtų išsiskirti net iš panašių dainų. Rūtos Loop skambesys labai šiuolaikiškas. KaYros pasirodymas labai žaismingas, nors iki galo nesupratau dainos esmės. Monika Marija – labai nuoširdi ir stipri vokalistė“, – kalbėjo V. Diawara.

„Tie, kurie ieško šiek tiek kitokios muzikos, galbūt už Aistę balso ir neatiduos, bet aš ją matau einančią su „Eurovizijos“ vėliava ir švenčiančią „Euroviziją“, – kalbėjo S. Albavičiūtė-Bandita, A. Pilvelytės pasirodymui negailėjusi pagyrų.

Į dieną vykusią generalinę repeticiją dainos „Drip“ atlikėjas Saulius Šemiotas-MEANDI atvyko karščiuodamas, tačiau sakė neleisiantis prastai savijautai pakišti kojos finale.

Geros nuotaikos nestokojantis atlikėjas dar per repeticiją sakė tikintis, jog šįvakar viskas bus gerai. „Norėčiau paraginti žmones balsuoti už tai, už ką jie nori balsuoti ir už tai, kas jiems patinka. Jeigu jiems patinka pozityvi, energetiška muzika, už tai ir raginčiau balsuoti“, – šypsojosi MEANDI.

„Geltona spalva yra mano spalva, ją labiausiai mėgstu, ji simbolizuoja gerą energiją“, – kodėl jo pasirodyme dominuoja geltona spalva, paaiškino MEANDI. Atlikėjas jau nulipo nuo scenos, tad jam belieka tikėtis, jog laiminga spalva šįvakar atneš sėkmę.

Likus kelioms valandoms iki finalo, grupė „The Roop“ prie Kauno „Žalgirio“ arenos užkūrė tikrų tikriausią vakarėlį – dainos „On Fire“ žaibišką susibūrimą (angl. flashmob) ir visus susirinkusius mokė jau kultiniu tampančio šokio judesių. Tai buvo puiki repeticija prieš lemtingą vakarą, kurio metu paaiškės, ar šį šokį išvys ir Europa.

Šį vakarą „The Roop“ sugrįžo prie pasirodymo ištakų ir pasirinko tokį patį įvaizdį kaip pirmajame nacionalinės atrankos etape. Scenoje besikeičiant šviesoms, į „Žalgirio“ areną susirinkę žiūrovai viso pasirodymo metu V. Valiukevičiui ir kitiems komandos nariams pritarė griausmingais aplodismentais.

„Mes esame padarę savo namų darbus ir kol kas nenoriu visko atskleisti, bet jei tektų atstovauti Lietuvai, stengtumėmės, kad Lietuva būtų pastebėta“, – po pasirodymo kalbėjo grupės vokalistas V. Valiukevičius.

Grupės „The Backs“ merginos finalo vakarą ant scenos lipo du kartus – pačioje vakaro pradžioje jos pasirodė kartu su praėjusių metų Lietuvos atstovu „Eurovizijoje“ Jurijumi ir kaip pritariančiosios vokalistės. Drauge jiedu atliko praėjusių metų eurovizinį kūrinį „Run with the Lions“. Antrąjį kartą merginos žengė su daina „Fully“ – viena iš pretendenčių atsotovauti Lietuvai Roterdame.

„Šiandien – tik pačios geriausios emocijos. Nerealu. Pagalvojome, kad visų finalistų vardu norime padėkoti tiems, kurie mūsų klauso ir už mus balsuoja“, – po pasirodymo laimės ašarų netramdė merginos.

Eurovizija 2020. „The Backs“ – „Fully“

Eurovizija 2020. „The Backs“ – „Fully“

Vakarą užbaigė Monika Pundziūtė-Monique su daina „Make me Human“. Po generalinės repeticijos Monique sakė, jog finalo dieną po ilgos pertraukos pravirko. „Verkiau, nes visą savaitę negalėjau to daryti, mano emocijos buvo užspaustos. Man palengvėjo. Nežinau, kodėl pravirkau, nes vakar surepetavau viską taip, kaip noriu“, – kalbėjo Monique.

„Jūsų palaikymas man šiandien svarbiausias“, – dar nepradėjusi dainuoti į publiką kreipėsi Monique, o iškart po pasirodymo pridūrė: „Mano kūnas virpa, širdis dreba. Tačiau svarbiausia, kad ji dreba dėl gero.“

Monique

Monique / D. Umbraso/LRT nuotr.

Po visų pasirodymų vėl pasisakė komisija. Pirmoji pasirodymus įvertino atlikėja Jazzu. „Pastarieji pasirodymai buvo labai skirtingi tiek stilistiškai, tiek energetiškai. MEANDI pasirodymas labai nuotaikingas, ryškus, įsimintinas ir kitoks. Manau, su šiuo pasirodymu būtume pastebėti.

Absoliutūs mano šio vakaro favoritai yra grupė „The Roop“. Kai jie atliko savo kūrinį „On Fire“, mes visi buvome „on fire“, manau, „on fire“ būtų ir visa Europa. Tikiu, kad „The Roop“ būtų geras pasirinkimas“, – kalbėjo Jazzu.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo komisija

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo komisija / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Komisijos nariai gyrė ir Monique dainą, tačiau pastebėjo, jog atlikėjai koją šiek tiek kišo jaudulys.

G. Griniūtė kalbėjo, kad MEANDI pasauliui parodytų, jog Lietuva – atsipalaidavusi šalis. Ryškus atlikėjo pasirodymas jai paliko gerą įspūdį.

Komisijos nariams pritarė ir R. Zilnys. „Mano širdis labai laiminga, nes šis vakaras – tarsi egzaminas su aštuoniais atsakymais, kurie visi yra teisingi. Mes visiškai ramūs dėl dainų, kurios skamba šįvakar. Teko panaršyti užsienio svetainėse, ten pamačiau begalę komplimentų Lietuvos nacionalinei „Eurovizijos“ atrankai“, – pasirodymus gyrė R. Zilnys.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo komisija

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo komisija / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Jis kalbėjo, jog „The Roop“ pasirodymas – akį traukiantis ir charizmatiškas. „Tai mūsų scenai nėra įprasta, bet man labai žavu, kai joje pasirodo tokie dalykai“, – sakė R. Zilnys.

„Manau, kad daina, kuri laimės atrankos finalą, skambėjo antroje vakaro dalyje“, – šypsojosi R. Zilnys.


Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą