Vokietijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius sekmadienį išaugo beveik dvigubai

Vokietijoje sekmadienį koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius šoktelėjo iki 129, rodo oficialūs duomenys.

Naujausi Roberto Kocho instituto – Vokietijos ligų kontrolės ir prevencijos centro – duomenys rodo, kad užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo beveik dvigubai, palyginti su 66 atvejais, apie kuriuos buvo pranešama šeštadienio rytą.

Daugiausia gyventojų turinti Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė tapo užsikrėtimų epicentru, kai viena infekuota gyventojų pora dalyvavo vietos šventėse ir užkrėtė dešimtis žmonių.

Virusas dabar pasiekė devynias iš 16 Vokietijos žemių, o tarp miestų pirmieji apie užsikrėtimo COVID-19 atvejus pranešė Frankfurtas, Hamburgas ir Brėmenas.

Kalbėdamas su dienraščiu „Bild am Sonntag“, Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis teigė nematantis galimybės greitu laiku sustabdyti viruso plitimą, tačiau pažymėjo esantis optimistiškai nusiteikęs dėl vaistų sukūrimo.reklama

„Manau, kad vakcina bus sukurta iki metų pabaigos“, – pažymėjo ministras ir pridūrė, kad jis pats nustojo spausti žmonėms rankas pasisveikindamas.

Paklaustas, ar Vokietija gali imtis tokių priemonių, kaip drausimas patekti į miestus ar regionus, H. Seehoferis pareiškė, kad „toks scenarijus būtų kraštutinė priemonė“.

Bavarijoje įsikūrusi staklių gamintoja „DMG Mori“ nurodė maždaug 1,6 tūkst .darbuotojų pirmadienį neatvykti į darbą, kai vienas darbuotojas užsikrėtė virusu.

Tuo tarpu keli šimtai žmonių buvo paleisti iš karantino Šiaurės Reino-Vestfalijojos Heinsbergo rajone, kuriems buvo leista išeiti iš namų.

Karantine buvę žmonės lankėsi viename karnavale vasario 15 dieną.reklama

Heinsberge keturiems vieno  darželio vaikams savaitgalį taip pat buvo nustatytas koronavirusas – manoma, kad vaikai užsikrėtė nuo darbuotojo.

Siekdama pažaboti viruso plitimą, Vokietija atšaukė kelis svarbius renginius, įskaitant šią savaitę turėjusią vykti ITB kelionių parodą Berlyne.

Antradienį Hamburge turėję vykti „Michelin Guide“ apdovanojimai taip pat buvo atšaukti.

Vis dėlto Leipcigo knygų mugės organizatoriai teigė, kad renginys, pernai sulaukęs daugiau nei 280 tūkst. lankytojų, vyks kaip planuota kovo 12–15 dienomis.

Kadangi koronavirusas ir toliau trikdo oro kelionių ir tiekimo grandines visame pasaulyje, finansų ministras Olafas Scholzas teigė, jog vyriausybė yra pasirengusi pradėti skatinti Vokietijos nuo eksporto priklausomą ekonomiką, jei viruso plitimo poveikis stiprės.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą