Naujasis sveikatos priežiūros įstatymas leis lengviau prisitaikyti prie paciento

Screen-Shot-2015-02-06-at-1.59.48-PM-1500x575

Sveikatos priežiūros ministrė Edith Schippers spaudos konferencijoje pranešė apie sveikatos priežiūros įstatymo priemones. Tai leis draudikams skaičiuoti mažesnį mokestį nuo iš paciento išskaičiuojamos dalies jeigu pacientas kreipiasi i specialistą, sudariusį sutartį su draudėju. Taip pat bus griežčiau prižiūrimas ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių bendrovių susijungimas, peržiūrėtoje įstatymo versijoje šį sprendimą aukštesnieji parlamento rūmai atmetė.

Pasak E. Schippers, net ir remiantis galiojančiais teisės aktais, galima reguliuoti šiuos mokesčius, bet draudikai šioms priemonėms nepritaria. Naujajame taisyklių pakete numatoma, kad bus galima daugiau lėšų skirti vyresnio amžiaus ir chroniškomis ligomis sergantiems pacientams, o tokios lanksčios išskaitomosios bus patrauklesnės draudikams, – skelbiama dienraštyje NRC.

Šiomis priemonėmis E. Schippers tikisi sutaupyti milijardą eurų, toks buvo ir ankstesnio sveikatos apsaugos įstatymo tikslas, kuriuo butų panaikinta daugelio pacientų galimybė susigrąžinti lėšas už gydymą, kurį suteikė specialistas, nepriklausantis sistemai.

„Daugiau lėšų priskyrus žmonėms, kuriems priežiūra reikalingesnė, draudikams šioms pacientų grupėms skirs daugiau dėmesio.“ Ministrė tvirtina, kad sveikatos priežiūros draudikai stengsis sudaryti kuo palankesnes sutartis su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais. Užuot konkuravus dėl geriausios kainos mėnesiui, atsiras didesnė konkurencija.

Draudikai taip pat galės atsisakyti grąžinti lėšas už gydymą tiems paslaugų teikėjams, kurių paslaugos neatitinka jiems keliamų kokybės reikalavimų. Ministrė kantriai įtikinėjo, kad pagerinus gydymo kokybę, sumažėja laiko tarpas, reikalingas ligoniui gydyti.

NRC taip pat praneša, kad atidžiau bus prižiūrimi ir gydymo paslaugas teikiančių bendrovių susijungimai. Anot E. Schippers, tai sumažina pacientų pasirinkimo laisvę. Šio sektoriaus darbą prižiūrės ACM, nacionalinė vartotojų teisių bei rinkos priežiūros tarnyba. Ministrė siekia kovoti ir su susijungimais, numatytais konkurencijos teisėje.

Pirmieji duomenys apie šį planą pasirodė vakar.

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą