Nyderlandai ir Austrija – prieš Turkijos agitacinius renginius šalyje

Nyderlandai yra prieš tai, kad Turkijos ministrai organizuotų šalyje agitacinius renginius, pareiškė pirmadienį Nyderlandų užsienio reikalų ministras Bertas Kundersas (Bert Koenders), kuriuo remiasi “RIA Novosti”. Pasak jo, Ankara apie tai informuota.

“Aš nežinau, ar Europa turi bendrą poziciją šiuo klausimu, bet mums nepageidautina, kad Turkijos ministrai organizuotų agitacinę kampaniją Nyderlanduose, mes tai aiškiai davėme suprasti Turkijos valdžiai”, – pažymėjo B. Kundersas.

Ministras sakė, jog “yra galimybė organizuoti agitacinius susitikimus Nyderlanduose”. “Bet aš nemanau, kad mums būtų priimtina, jeigu kampaniją Nyderlanduose organizuotų Turkijos ministrai, kurie atstovauja valstybei”, – pareiškė URM vadovas.

Anksčiau VFR Badeno-Viurtembergo federalinės žemės Gagenau miesto valdžia neleido Turkijos teisingumo ministrui Bekirui Bozdagui (Begir Bozdag) sakyti agitacinės kalbos. Ministras atvyko į Vokietiją, kur gyvena didelė turkų diasporą, artėjant referendumui dėl Turkijos konstitucijos pataisų.

Dėl to Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) palygino Vokietijos valdžios politiką su nacizmu.


Austrijos URM vadovas pasiūlė uždrausti Turkijos politikų agitaciją savo šalyje

Austrijos užsienio reikalų ministras Sebastianas Kurcas (Sebastian Kurz) siūlo uždrausti Turkijos politikų agitacines kalbas savo šalyje. Jis tai pareiškė pirmadienį, atvykęs į 28 ES šalių užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikimą Briuselyje.

“Mūsų sprendimas turi būti paprastas – mums nepriimtinos Turkijos politikų agitacinės kalbos Austrijoje, – sakė ministras. – Mes apskritai nenorime, kad kitų šalių agitacinės kampanijos būtų perkeliamos į Austriją ir kad kartu su jomis būtų importuojami konfliktai”.

Pasak S. Kurco, tai “kenkia integracijai”. “Turkams Austrijoje, turkiškų šaknų turintiems austrams ir kurdams visada blogai, jeigu šis konfliktas perkeliamas į šalį”, – pabrėžė ministras.

Respublika.lt, Eltos inf.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą