Nyderlandai: siūlomos išmokos atsisakius gyvulių auginimo

Amsterdamas. Reaguodama į žaliąją ES politiką, Nyderlandų valdžia pradėjo savanorišką gyvulių ūkių išpirkimą ir žada pinigines kompensacijas ūkininkams, kurie neužsiims gyvulininkyste. 

Naujoji programa pirmiausia skirta ūkiams, kurie yra išsikūrę netoli saugomų teritorijų „Natura 2000“ ir išskiria į aplinką daug azoto. Nuo šių metų lapkričio mėnesio pradžios ūkininkai gali kreiptis į savo regiono valstybines institucijas dėl finansinės paramos atsisakius žemės ūkio gyvulių auginimo. Pirmajai programos daliai numatyta 100 mln. eurų, rašo portalas agrarheute.com.

Pagal sudarytą programą valstybė supirks ūkius, kurių savininkai savo noru nutraukia veiklą. Būtina sąlyga – gyvulininkystės objektas negali būti nutolęs nuo „Natura 2000“ teritorijos daugiau kaip 10 km. Siekiama, kad iki 2030 m. beveik pusė saugomų teritorijų išskirtų „sveiką“ azoto kiekį.

Nuo 2021 m. šiam tikslui įgyvendinti bus pasitelkta dar 20 mln. eurų. Tuomet piniginių kompensacijų nutraukus veiklą galės tikėtis pieno, kiaulių ir paukščių ūkiai, kurie nėra pagrindiniai regiono taršos šaltiniai. 

Remiantis oficialiais pranešimais, Nyderlandų vyriausybė per ateinančius dešimt metų iš viso skirs 1,9 mlrd. eurų tvaresniam ūkiui ir įmonėms, norinčioms nutraukti gyvulininkystės veiklą, remti. Planuojama, jog atlaisvintos teritorijos bus panaudotos kitoms ūkinėms veikloms, gamtos apsaugai ar kaimo plėtrai.

Vis dėlto patys žemdirbiai nėra sužavėti tokiais valdžios planais – šią savaitę būtent dėl vyriausybės pastangų mažinti išmetamo azoto kiekį Hagoje buvo surengta protesto akcija. Jos metu ūkininkai išreiškė nepasitenkinimą valdžios planais ir teigė, kad dėl pandemijos apskritai nėra įmanoma bendradarbiauti su įstatymų leidėjais.

MŪ inf.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą