Amsterdame eitynėse už kovą su klimato kaita dalyvavo 40 tūkst. žmonių

Amsterdame dešimtys tūkstančių žmonių sekmadienį susirinko į eitynes per smarkią liūtį, kad paragintų Nyderlandų vyriausybę imtis veiksmų, turinčių mažinti klimato kaitos padarinius.

Akciją organizavusi „Greenpeace“ ir kelios kitos olandų grupės nurodė, kad demonstracijoje dalyvavo apie 40 tūkst. žmonių. Tokios eitynės Olandijoje surengtos pirmąkart.

„Didelis dalyvių skaičius yra įrodymas, kad žmonės dabar nori iš vyriausybės ryžtingos politikos klimato klausimu“, – sakoma jų pranešime.

Nyderlandai ypač jautrūs klimato pokyčių poveikiui, nes dalis šalies yra žemiau jūros lygio, o dalis jos teritorijos yra atkovota iš jūros.

„Esame žemiau jūros lygio, todėl iš tikrųjų turime dėl to kažko imtis“, – sakė 21 metų demonstrantė Esther Leverstein, studijuojanti klimatologiją Amsterdamo universitete.

„Mums puikiai sekasi (valdyti) vandenį, bet turime sustiprinti savo pastangas“, – pridūrė ji.

72 metų pensininkė Gert van Rees sakė nerimaujanti dėl ateities kartų.

„Turiu septynis vaikaičius ir kartais išties labai nerimauju. Štai kodėl esame čia – padėtis tikrai turėtų pasikeisti“, – aiškino moteris.

Vasarį apie 15 tūkst. moksleivių buvo išėję iš pamokų, kad sudalyvautų eitynėse už pastangas stabdyti klimato pokyčius, sekdami kaimyninės Belgijos mokinių pavyzdžiu.

Ketvirtadienį Amsterdame planuojamos antrosios jaunimo eitynės klimato kaitos tema. 

BNS

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą