Nyderlandų ir Belgijos policija suėmė keturis įtariamus teroro akto planuotojus

© AFP/Scanpix nuotr

 

Nyderlandų ir Belgijos policija pirmadienį suėmė keturis asmenis, įtariamus planavus išpuolį prieš Turkijos konsulatą Roterdamo uostamiestyje, pranešė prokurorai.

Du 29 ir 26 metų broliai buvo suimti Olandijos pietiniame Audenboso miestelyje, o trečias įtariamasis, 37 metų vyras, sulaikytas pietiniame Rozendalio mieste, sakoma Nyderlandų prokuratūros pranešime.

Ketvirtas 39 metų įtariamasis buvo sulaikytas kitapus sienos, Belgijos šiauriniame Eseno mieste, pridūrė prokurorai.

Bylą tirianti policija „sutelkė dėmesį į pasiruošimus terorizmo (išpuoliams) ir apmokymus, taip pat terorizmo kurstymą per socialinius tinklus skleidžiant smurtinį džihadizmą“, – sakoma pranešime.

Šie areštai buvo įvykdyti perėmus pokalbius telefonu tarp kelių įtariamųjų ir vieno nuteisto olandų džihadisto, Nyderlandų žiniasklaidos įvardyto kaip Jaouadas A.

Jaouadas A. lapkritį buvo nuteistas kalėti ketverius metus už ruošimąsi įvykdyti teroro ataką. Policija, atlikusi kratą jo bute Roterdame, rado Kalašnikovo automatą, šaudmenų ir didelį kiekį fejerverkų.

Policija taip pat rado piešinį su džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ naudojama vėliava ir apie 1 600 eurų grynaisiais pinigais.

„Perimtame (pokalbio telefonu) fragmente tariamasi dėl planuojamos atakos prieš Turkijos konsulatą“, – nurodė prokurorai.

Olandijos visuomeninis transliuotojas NOS pranešė, kad anksčiau taip pat buvo žinoma, jog Jaouadas A. iš tikrųjų kalbėjosi apie planus atakuoti Turkijos konsulatą, bet šį sumanymą atmetė, nes dauguma turkų yra musulmonai.

Trys Nyderlanduose suimti vyrai vėliau šią savaitę stos prieš teisėją, o Belgijoje sulaikytas įtariamasis bus perduotas Olandijai.

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą