Olandai sukurs didžiausią pasaulyje dviračių gamybos įmonę?

Nyderlandų transporto priemonių prekybos įmonė “Pon Holdings” antradienį pranešė besideranti su dviračių gamintoja “Accell” dėl perėmimo, kurį įgyvendinus būtų sukurta “didžiausia pasaulyje dviračių gamintoja”.

“Pon Holdings” patvirtina, jog “Accell Group” pateikė neprivalomą … pasiūlymą dėl “Accell Group” sujungimo su savo dviračių veikla”, – rašoma “Pon” pranešime.

Jeigu sandoriui bus pritarta, bus “sukurta didžiausia pasaulyje dviračių įmonė”, pažymėjo Almerėje įsikūrusi įmonė.

“Pon” už kiekvieną “Accell” akciją siūlo po 32,72 euro, o tai, Nyderlandų visuomeninio naujienų transliuotojo NOS duomenimis, maždaug 20 proc. viršija dabartinę “Accell” rinkos vertę. NOS skaičiavimais, už “Accell” pasiūlyta suma iš viso sudaro apie 845 mln. eurų.

“Pasiūlymas susijęs su visa mūsų veikla, įskaitant mūsų dviračius ir priedus”, – agentūrai AFP pareiškė “Accell” vadovas Renė Takensas.

“Pon” 32 pasaulio šalyse turi apie 13 tūkst. darbuotojų. Įmonei priklauso visame pasaulyje žinomi dviračių prekės ženklai, kaip antai “Derby Cycles”, “Santa Cruz” ir “Union”, taip pat Nyderlanduose itin paplitęs dviračių prekės ženklas “Gazelle”.

Šiemet “Pon” tikisi visame pasaulyje parduoti apie 800 tūkst. dviračių.

“Accell” 18 šalių turi apie 3 tūkst. darbuotojų. Įmonei priklauso dviračių gamyklos Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose ir Turkijoje.

“Accell” priklauso tokie prekių ženklai kaip “Batavus” ir “Sparta” Nyderlanduose, “Lapierre” Prancūzijoje, “Raleigh” ir “Diamondback” Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje ir Jungtinėse Valstijose.

Pernai “Accell” visame pasaulyje pardavė 1,5 mln. dviračių, o jos apyvarta viršijo 1 mlrd. eurų.

“Accell” pareiškė “kartu su savo finansų ir teisės patarėjais kruopščiai vertinanti ir nagrinėjanti visus pasiūlymo aspektus”.

Pasak įmonės, “nėra jokių garantijų, kad bus sudarytas koks nors sandoris”.

Olandai dviračius įsimylėjo XIX-ojo amžiaus 9-ąjį dešimtmetį ir nuo to laiko šalis yra viena didžiausių pasaulyje dviračių gamintojų.

Dviračių Nyderlanduose yra daugiau negu gyventojų – naujausiais Nyderlandų transporto federacijos BOVAG duomenimis, šalyje yra maždaug 22,7 mln. dviračių ir apie 17 mln. gyventojų.

BNS info.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą