Nyderlanduose audros su perkūnija sukėlė didžiulius potvynius – laukiama dar daugiau lietaus

Cj4k2W-W0AIYwM1

KNMI meteorologijos institutas Nyderlanduose dėl audrų su perkūnija skelbia geltoną pavojaus kodą jau šeštą dieną iš eilės. Tikimasi, kad popiet ir vakare audros praūš šalies rytiniuose rajonuose

Geltonas pavojaus kodas skelbiamas Šiaurės Brabanto, Limburgo, Gelderlando, Drento, Groningeno ir Overeiselio provincijoms. Perspėjimas galioja nuo 14.00 val. iki 22.00 val.

Remiantis KNMI, audras lydės stiprus vėjas bei smarkus lietus, nuo 30 iki 40 mm/val. Yra ir perkūnijos tikimybė. Instituto atstovai praneša: „Venkite atvirų vandens telkinių ir vietų, nesislėpkite po medžiais. Vadovaukitės orų prognozėmis bei įspėjimais.“

Remiantis eismo tarnybos VID duomenimis, greitkelis A74 iš Vokietijos link Venlo dėl potvynio visą ketvirtadienį bus uždarytas.

Gausus lietus per praėjusią savaitę šalyje sukėlė nemenkų problemų, ypač šiaurinėse Limburgo dalyse bei šiaurės Brabanto rytuose.

Po praėjusios nakties lietaus partijos centras Brabanto provincijos Geldropo mieste buvo visiškai apsemtas. Remiantis „Omroep Brabant“ duomenimis, Asten Someren, Deurne ir Maarheeze miestuose užlietos gatvės ir rūsiai.

Orų tarnyba „Weeronline“ praneša, kad ruože tarp Asteno ir Venriejaus iškrito nuo 70 iki 80 milimetrų lietaus per trumpą laiko tarpą – tai daugiau nei viso birželio mėnesio norma.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą