Nyderlanduose šešiasdešimčiai žmonių nustatytas Zika virusas

800px-Mosquito_Tasmania

Source: Wikimedia/JJ Harrison

 

Remiantis Nacionalinio sveikatos instituto (RIVM) duomenimis, nuo metų pradžios Nyderlanduose šešiasdešimčiai žmonių nustatytas Zika virusas. Tame tarpe yra ir keletas nėščių moterų.

RIVM atstovas spaudai naujienų agentūrai ANP negalėjo pasakyti, kaip šiuo metu jaučiasi virusu užsikrėtę pacientai. Instituto atstovai mano, kad tikras užsikrėtusiųjų skaičius yra didesnis, juolab kad tik vienam iš penkių užsikrėtusių virusu pasireiškia simptomai.

Įprastai  Zika virusas plinta įkandus uodui, tačiau yra keletas užsikrėtimo per lytinius santykius atvejų. Mažai tikėtina, kad virusas išplis Nyderlanduose, nes virusą pernešantys uodai šioje šalyje negyvena.

Zika virusas pavojingiausias nėščioms moterims, nes negimusiems kūdikiams gali sukelti smegenų pakitimus. Kiti užsikrėtusieji pasveiksta po savaitės, išliekamųjų reiškinių nepastebima.

RIVM nėščiosioms nerekomenduoja lankytis vietose, kurioje paplitęs virusas. Vyrai, po apsilankymo tokiose vietose, grįžę bent du mėnesius su savo žmonomis turėtų praktikuoti saugų seksą. Taip pat patariama grįžus iš Zika viruso paplitimo vietos bent mėnesiui atidėti nėštumo planavimą.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą