Šiauliuose pavasarį sužydės olandiškos tulpės

Screenshot 2015-12-02 18.18.46

Saulės laikrodžio aikštės šlaite beveik penki šimtai vaikų sodino tulpių svogūnėlius. Tai ne šiaip rudeninis gėlių sodinimas. 2000 tulpių svogūnėlių Šiauliams dovanojo miesto partnerio iš Olandijos Eteno-Lero savivaldybė.

Šio projekto iniciatorius miesto meras Artūras Visockas pakvietė vaikus kartu sukurti olandiškų tulpių “kilimą” ir sodino gėles kartu.

Mero A. Visocko iniciatyvą dar vasarą palaikė ir Eteno-Lero miesto merė Heleen van Rijnbach-de Groot. Bendro projekto dėka ateinantį pavasarį Saulės laikrodžio aikštėje turėtų sužydėti spalvingos olandiškos tulpės, o dekoratyvinė lentelė – informuoti apie miesto partnerio dovaną.

Tulpių svogūnėlius nemokamai parvežė Lietuvos įmonės UAB „Vortana“ automobilis.

Tulpes sodino centrinės miesto dalies mokyklų ir darželių auklėtiniai. Darbų startą davė grupės „Ritmas kitaip“ mušamųjų ritmai. Grupė lapkričio mėnesį išvyksta koncertuoti į Eteną-Lerą ir kartu nuveš šiam miestui Šiaulių mero padėką.

1990 m. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, atsirado galimybė užmegzti bendradarbiavimo ryšius su  Vakarų Europos šalimis. 1992 metais buvo pasirašyta pirmoji tarptautinio bendradarbiavimo sutartis su Nyderlandų Karalystės miestu Etenu-Leru.

23-us partnerystės metus vyko vykdomi bendri projektai, dalijamasi patirtimi, vyko kultūriniai ir sporto mainai. Taip pat įgyvendinti aplinkosaugos bei socialiniai projektai, įgyta daug vertingos patirties organizuojant senjorų globą. Vyko specialistų mainų programos.

Abu miestai dalyvauja tarptautiniuose sporto renginiuose ir projektuose. Vienas iš tokių susigiminiavusių miestų  projektų 2005 m. buvo apdovanotas Europos Komisijos „Aukso žvaigžde“ už žymų indėlį į tolesnę Europos piliečių integraciją.

Eteno-Lero miesto bendruomenė padėjo įrengti vaikų žaidimų ir laisvalaikio parką „Beržynėlis”, 2005 m. tam skyrusi 5000 EUR paramą.

Įvertinant mūsų draugystės tradicijas viena Šiaulių miesto gatvių pavadinta šio Nyderlandų miesto vardu.

Šaltinis: siauliai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą