Tyrimas rodo, kad vaistai nuo vėžio Nyderlanduose brangesni

vaistai

Remiantis žurnalo apie mediciną „Lancet Oncology“ atlikto tyrimo duomenimis, vaistai nuo vėžio Nyderlanduose yra iki 58% brangesni nei kitose ES valstybėse.

Tyrime, kuriam vadovavo Wim van Hartenas, dirbantis specializuotoje Antoni van Leeuwenhoek vėžinių susirgimų ligoninėje, tirti devynių pavadinimų vaistai. Septyniais iš devynių atvejų Nyderlandai buvo tarp trijų brangiausiai vaistus parduodančių šalių. – tyrimo duomenis cituoja RTL žinios.

Bendrai kainos Nyderlanduose aukštesnės nei Europoje 8 procentais.

„Tyrimu kainų skirtumo priežasčių nustatyti negalima. Bet jos tikrai nepriklauso nuo BVP dalies kiekvienam gyventojui ar valstybinių pirkimo sutarčių.“ – teigė W. Van Hartenas.

Jis sako, kad labai svarbu, kad vaistų kompanijų kainų struktūra būtų skaidri.

Olandijos sveikatos draudimo bendrovė VGZ penktadienį sakė bendromis jėgomis su Mastrichto mokomąja ligonine perkanti vaistus kovai su plaučių ligomis.

Šios dvi kompanijos rengia sąrašą patvirtintų medikamentų, skirtų astmos ir kitų plaučių ligų gydymui. Tikimasi, kad galutiniame sąraše bus 30 pavadinimų medikamentai. Šiuo metu plaučių ligoms gydyti naudojama apie 100 skirtingų pavadinimų vaistų.

Po to vaistų kompanijos turės dalyvauti aukcione, kurio laimėtojas tieks vaistus.

VGZ, kuri kontroliuoja 50% Mastrichto sveikatos draudimo rinkos, teigia, kad dėl naujosios tvarkos bus galima sutaupyti 100 mln. eurų. – teigiama dienraštyje „Volkskrant“.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą