OLED vs. QLED: kurį geriau rinktis?

Rinkdamiesi naują televizorių neretai pirkėjai turi aktualių kriterijų sąrašą, yra apsvarstę, kokios funkcijos domina, kokie kriterijai poreikius atitinka geriausiai. Bet net ir tokiu atveju viena iš dažniausių dilemų yra ekranas. Natūralu, juk jo demonstruojamo vaizdo kokybė yra vienas iš pačių svarbiausių aspektų renkantis šį įrenginį. Tad atsakykime į daugelį kamuojantį klausimą: OLED ar QLED rinktis?

OLED

Paminėkime, kad OLED TV tikrai patenka į populiariausių pasirinkimų gretas. Jie išsiskiria tuo, kad nenaudoja foninio apšvietimo, bet yra įdiegta technologija, kuri pasirūpina, jog žiūrovus pasiektų itin aukštos kokybės kontrastai, vaizdą perteikiantys neįtikėtinai realiai. OLED televizoriai nepriekaištingai atvaizduoja HDR turinį ir dovanoja pavydėtinai platų vaizdo matymo kampą. Verta paminėti ir mažą energijos suvartojimą bei lengvumu, estetika alsuojantį dizainą.

QLED

Šio tipo ekranams būdingas LCD veikimo principas, tik QLED technologija traktuojama kaip pažangesnė. Kalbant apie šio tipo ekraną tai neįmanoma nepaminėti ypatingo juodos spalvos atvaizdavimo, ryškumo, kokybiško vaizdo. Tiesa, ryškumo kontekste  QLED sunkiai pralenkiami. Pagal daugelį aspektų, net ir pagal kainą, šio tipo televizoriai yra aukso viduriukas tarp LED ir OLED televizorių. Pastariesiems šiek tiek nusileidžia pagal vaizdo kokybės kriterijų.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą