Oficialiai Nyderlanduose vandens trūkumas visos šalies mastu

Dabar oficialiai – vandens trūkumas Nyderlanduose visos šalies mastu, bet geriamasis vanduo neatsidūręs pavojuje, pasak Infrastuktūros ir vandens vadybos ministerijos. Kadangi manoma, jog ateinančias savaites sausra tęsis, gali būti imamasi daugiau priemonių, kad vandens atsargos būtų paskirstytos taip gerai, kaip įmanoma, remiantis NU.nl. 

Užtvankų ir vandens tiekimo saugumui pavojus nekyla, teigė ministerija ketvirtadienį po to, kai konsultavosi su vandens taryba, geriamojo vandens įmonėmis, provincijomis, meteorologiniu institutu KMNI ir Žemdirbystės, gamtos ir maisto kokybės ministerija. Dėl trūkumo vandens paskirstymas koordinuojamas vandens trūkumo vadybos komandos MTW. Vandens trūkumas iš esmės paveikia žemės ūkį, gamtą, pramonę ir laivybą.

Vandens tarnybos iš šalies rytų ir pietų jau uždraudė ūkininkams naudoti paviršiaus vandenį pasėliams drėkinti. Kai kuriais atvejais gruntinis vanduo taip pat negali būti naudojamas. Draudimas taip pat galioja kai kuriose vietose šiaurėje ir vakaruose. Draudimas negalioja laistant sodus, bet geriamojo vandens įmonės prašo gyventojų vartoti vandenį taupiai kaip tik įmanoma piko valandomis tarp 6 val. ryto ir 9 val. ryto ir tarp 6 val. vakaro ir 10 val. vakaro.

Geriamojo vandens atsargos yra gerai pripildytos, teigė Arjenas Frentzis iš vandens įmonių asociacijos Nyderlanduose. Geriamojo vandens tiekimui pavojus gali kilti tik po kelerių metų sausros. Geriausias vaistas nuo sausros yra lietus, teigė jis. Ne tik Nyderlanduose, bet ir užsienyje. „40 procentų mūsų geriamojo vandens atsargų priklauso nuo Reino ir Maso“. Vanduo tiekiamas iš šių upių Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje.

Sausra gadina vandens ir gamtos kokybę, teigė ministerija. Taip pat padidėjęs žuvų mirtingumas, mėlynai žalių dumblių ir botulizmo, maisto apsinuodijimo, sukelto bakterijų, rastų vandenyje, pavojus. Nyderlandų gyventojai įspėti maudytis tik patikrintose vietose.

Daug sausros ir karščio rekordų buvo sulaužyta šalyje nuo gegužės. Praeitą savaitę buvo nacionalinė karščio banga, ir antra gali būti šią savaitę. Pirmoji karščio banga vis dar tęsiasi didesnėje šalies dalyje. Pavyzdžiui, Nyderlandų pietuose ir rytuose karščio banga pasiekė 22 dienas ketvirtadienį – tai ilgiausia regioninė karščio banga, kada nors buvusi Nyderlanduose.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą