Olandijos ūkininkai kaltina Vokietiją brakonieriaujant sezoninius darbuotojus

Nyderlandų ūkininkai bijo prarasti sezoninius darbuotojus dėl Vokietijoje ir Belgijoje sušvelnintų mokesčių tose šalyse ir griežtų Nyderlandų įstatymų, praneša „Financieele Dagblad“.

Vokietijos vyriausybė bando sušvelninti koronos krizės poveikį žemės ūkiui, leisdama sezoniniams darbininkams, jau esantiems šalyje, ilgesniam laikui likti nemokant priemokų. Belgija taip pat sušvelnina įstatymus.

Nyderlandų ūkininkai, kurie ruošiasi derliaus nuėmimui iš braškių ir šparagų, nerimauja, kad dabar, kai ji uždarytos sienos ir nauji sezoniniai darbininkai nebegalės atvykti, o Vokietija išvilios reikalingus darbuotojus.

„Ūkininkai panikuoja. Jie gali būti smarkiai nukentėję “, – pranešime teigė ūkininkų asociacijos LTO atstovas. Maisto gamybos grandinė neturi būti nutraukta pasienyje, nesvarbu, ar tai prekių, ar žmonių srautai. Apie tai beveik kasdien diskutuojame.

“Ūkininkai tvirtina, kad olandų sezoninio darbo taisyklės yra„ griežtos “ir„ kartais neįmanomos “. Jei šios taisyklės nebus sušvelnintos, Nyderlandai gali prarasti kovą dėl darbo, įspėjo LTO.

Vien Nyderlandų sodininkystės sektoriuje per metus dirba 85 000 sezoninių darbuotojų. Vokietijoje dirba panašus skaičius. FD pabrėžia, kad Vokietija, kuriai priklauso tik 40% vaisių ir daržovių, nukentės ir tuo atveju, jei Nyderlandų ūkininkai nesugebės išsaugoti derliaus.

Ketvirtadalis viso Nyderlandų eksporto keliauja į Vokietiją. 2019 m. Nyderlandai pranešė, kad jų eksportas sudarė 23,6 milijardo eurų. Mokesčių lengvatos darbuotojams.

Vokietijoje galios iki spalio 1 d.

Google translate

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą