Olandų kariai vykdys daugiau misijų Rytų Europoje

Nyderlandų kariai bus dažniau siunčiami į misijas Rytų Europoje, interviu laikraščiui “AD” parengė kariuomenės vadas Onno Eichelsheimas. Tai atitinka NATO planus dislokuoti daugiau karių Rytų Europos šalių sienoms ginti ir atgrasyti nuo galimų Rusijos prezidento Vladimiro Putino išpuolių.

O. Eichelsheimas teigė, kad Nyderlandų kariniai daliniai ir amunicijos atsargos gali būti dislokuotos regione visam laikui arba bent jau ilgam. Pasak jo, tolesnis planas bus parengtas per ateinančius šešis mėnesius.

Artimiausiu metu Nyderlandai teikia papildomą priešlėktuvinę gynybą kai kuriems Rytų Europos regionams, įskaitant Slovakijos miestą Sliačą, kuriame šį savaitgalį bus pastatyta priešlėktuvinės gynybos sistema. Tai pirmas kartas nuo Šaltojo karo laikų, kai NATO kuria tokią visapusišką naują gynybos liniją.

“Tokios istorinės revoliucijos jau seniai nematėme, – sakė Eichelsheimas. “Ten esantys kariai ne tik žiūrės į sieną. Užtikrinsime, kad jie taip pat galės tinkamai treniruotis. Pavyzdžiui, daliniai, kurie jau yra apsistoję Lietuvoje, grįžta daug geriau apmokyti”.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą