Norvegijoje darželiuose bus tikrinamas vaikų atsinešamas maistas

shutterstock_68059492

Osle siekiama apriboti vaikų pietų meniu – tikimasi uždrausti jogurtą, žuvies pirštelius, vištienos kepsnelius ir dešrainius, siekiant sumažinti cukraus bei druskos kiekį vaikų racione.

Spauskite ant šios nuorodos ir prisijunkite prie Norvegijos lietuvių grupės Facebook’e. Vaikų priežiūros darbuotoja Trine Spjeldnæs, dirbanti darželyje, pasakoja, jog jos darbuotojai nuo dabar pradės tikrinti visas vaikų pietų dėžutes, pašalindami visus nepageidaujamus produktus.

– Darželių darbuotojai šiuo metu tampa tarsi maisto policininkais ir aš nemanau, kad jie nori dirbti tokį darbą, – piktinosi Trine.

Moteris tikina, jog darželių darbuotojai neturi kompetencijos vertinti maisto produktus – juk jie negali nustatyti iš kokių miltų ir su kokiu cukraus kiekiu kepti sausainiai ar pyragėliai.

Miestas parengė lankstinukus, informuojančius apie naujus draudimus. Jame nurodoma, jog tėvai turėtų vaikams duoti daugiau pilno grūdo duonos produktų bei sriubos vietoj draudžiamų mėsainių ir kakavos.

Elisabet Eggan, vadovaujanti šiam projektui, pabrėžia, jog vaikai neturi likti be pietų.

– Jei vaikų pietūs bus nesuderinti su mūsų rekomendacijomis, būsime priversti užmegzti dialogą su tėvais, – teigė ji.

Tėvai, kurie jau susidūrė su šiuo draudimu, teigia, jog teigiamai reaguoja į dėmesį, skiriamą vaikų sveikatai, tačiau taip apribojama pačių tėvų teisė nuspręsti kas jų vaikui yra naudinga ir tinkama.

lietuviainorvegijoje.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą