Rasizmas ir bauginimai Amsterdame – vis dar rimta problema

Amsterdamo gaisrininkų komandos vadas Leen’as Schaap’as vis dar stengiasi pakeisti ugniagesių korpuso kultūrą, kurioje vis dar matoma diskriminacijos, rasizmo ir bauginimų problema, laiške, skirtame miesto tarybai, teigė meras Eberhard’as van der Laan’as ir savivaldybės sekretorius Arjan’as  van Gils’as.

Pasak mero, Schaap’o pastangas modernizuoti priešgaisrinę tarnybą ir pakeisti korpuso kutūrą nuolat trikdo centrinė darbo taryba ir senųjų ugniagesių grupė. Mėginant sukurti „normalią organizaciją“, Shaap’ui nuolatos tenka susidurti su pasipriešinimu.

Schaap’as bando kurti organizaciją, kurioje „ nebūtų toleruojamos kalbos apie diskriminaciją, nelygybę ir taip pat kuriama saugi darbo aplinka, kurioje laikomasi vidaus elgesio normų ir darbo laiko įstatymo“, teigė meras ir sekretorius.

Taip pat laiške minimas laikraščiuose nuskambėjęs atvejis, kai ugniagesys buvo atleistas dėl „diskriminuojamo ir rasistinio elgesio“ su savo kolegomis. Dėl šio atleidimo iš darbo, šis vėliau pateikė ieškinį. Teismas nusprendė, kad ugniagesys buvo atleistas neteisėtai, mat darbdaviai neturėjo teisės kištis į situaciją.

Dalis ugniagesių šį verdiktą vertina kaip laimėjimą.  Dėl to tie kolegos, kurie pateikė pareiškimus dėl šio ugniagesio elgesio, darbe yra ignoruojami, bauginami, iš jų tyčiojamasi. „Darbo taryba, kuri turėtų ginti visus ugniagesius ir apsaugoti žurnalistus, dėl šio elgesio iki šiol nepateikė jokių komentarų“. Amsterdamo miesto meras ir miesto tarybos narys šį ugniagesių elgesį įvardino visiškai nepriimtinu.

Tai nėra pirmas kartas, kai Eberhard’as van der Laan’as iškelia klausimą dėl netinkamo Amsterdamo ugniagesių elgesio. Panašų laišką jis rašė ir š. m. sausio mėnesį. Į pastarąjį centrinė darbo taryba ir profesinės sąjungos iki šiol dar neatrašė.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą