Kaip Lietuvoje vairuoti išgėrus ir išvengti atsakomybės

avarijos-vietoje-prie-taurages-51e6c2b3318d5

Birželio 14-oji Lietuvoje – gedulo ir vilties diena. Tačiau šiandien kažkam ši diena galėjo tapti šeimos gedulo diena. Su šeima sekmadienio popiete nuvykome prie Gilužio ežero, tiesa, dėl staiga subjurusio oro išsimaudyti galimybės neturėjome, bet laimingo atsitiktinumo dėka atsidūrėme laiku ir vietoje.

Laukdami kol pasitaisys oras ir galėsime išsimaudyti pastebėjome neblaivų vyriškį, besisukinėjantį aplink savo automobilį. Vyras aiškiai nesigaudė aplinkoje, iš automobilio ir atgal į jį lipo bent penkis kartus, galiausiai išlipęs atliko gamtinius reikalus ir sėdęs į mašiną užvedė variklį.

Nieko nelaukę paskambinome skubios pagalbos numeriu 112 ir nupasakojome situaciją. Smagiai nusiteikęs, akivaizdžiai girtas vyriškis pravažiuodamas mums džiugiai nusišypsojo, o mes atlikdami savo pilietišką pareigą ir kalbėdami su pareigūnais pasekėme jį.

Vyras aiškiai nesigaudė aplinkoje, iš automobilio ir atgal į jį lipo bent penkis kartus, galiausiai išlipęs atliko gamtinius reikalus ir sėdęs į mašiną užvedė variklį.

Dar vienas faktas, įrodantis vyriškio neblaivumą – tuos kelis kilometrus vyras važiavo vėžlišku 20–30 km/val. greičiu. Panašu, kad nors ir neblaivus, bet vyriškis greitai pajautė, kad jį stebi ne viena akis, ir nusuko į Pilaitės mikrorajone esančius kiemus. Pasistatęs mašiną I.Kanto alėjoje vyras pradėjo tvarkytis mašinoje – susilankstė pledą, nusišluostė kojas, užsidėjo kojines ir batus, išsipurtė šlepetes. Tada į kiemą įvažiavo mūsų iškviesta policija.

Nieko nelaukęs vyriškis įsėdo atgal į mašiną, mes sulaukėme skambučio iš policijos – jie paprašė prieiti prie ekipažo. Vienas pareigūnų buvo priėjęs prie įtariamojo, o kitas sėdėjo mašinoje. Priėję prie mašinos darkart nupasakojome situaciją, o tada prie mūsų priėjęs, su vyru kalbėjęs, pareigūnas pasakė: „Kvapas yra, tačiau jis teisinasi, kad tiesiog tvarko automobilį ir tai darydamas gurkšnoja alų. Mes nieko negalime padaryti, nes nepagavome jo vairuojančio – jei vyktų teismas, jis jį laimėtų.“

Padėkoję už pranešimą pareigūnai su mumis atsisveikino, nesurašę nei protokolo, nei liudininkų parodymų. Pajautęs sekamu vyriškis nusuko į kiemus – taip galbūt buvo užkirstas kelias tragedijai, tačiau jei būtų važiavęs per visą miestą, galimai žiniasklaidoje vėl mirgėtų antraštės apie tragišką autoįvykį, sukeltą neblaivaus vairuotojo. Galbūt tada policijai užtektų įrodymų apie vairuotojo neblaivumą?

Su vyru kalbėjęs, pareigūnas pasakė: „Kvapas yra, tačiau jis teisinasi, kad tiesiog tvarko automobilį ir tai darydamas gurkšnoja alų. Mes nieko negalime padaryti, nes nepagavome jo vairuojančio – jei vyktų teismas, jis jį laimėtų.“

Taigi skelbiu džiugią naujieną visiems išgerti ir vairuoti mėgstantiems žmonėms – ką tik paskaitėte geriausią būdą, kaip išsisukti nuo bausmės, jei tenka vairuoti išgėrus. Liūdna, kad Lietuvos įstatymuose atsiranda tokios spragos, kurios net ir policininkus paverčia bejėgiais prieš girtus vairuotojus, tačiau ko gero šiuo klausimu nebus susirūpinta tol, kol nenutiks dar viena tragedija.

Taip pat liūdna, kad Lietuvos automobilių direkcijos prie susisiekimo ministerijos skelbiamas šūkis „Neleisk girto prie vairo!“ yra visiškai bevertis. Mes neleidome ir stengėmes tam užkirsti kelią, tačiau kas nuo to pasikeitė?

15min.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą