Į Nyderlandus atvyksta vis daugiau užsienio studentų

 

Tarptautinio švietimo instituto „Nuffic“ duomenimis, užsienio studentų skaičius Nyderlandų universitetuose ir HBO kolegijose per pastaruosius akademinius metus pasiekė 62 tūkst. ir tai sudaro 9 proc. visų šios šalies studentų. Kaip teigia „Nuffic“ savo naujausiame pranešime apie Nyderlandų švietimo sistemos internacionalizavimą, Vokietija taip pat išlieka sąrašo viršuje, tačiau čia pastebimas ženklus studentų atvykstančių iš Didžiosios Britanijos kiekis. Didelis anglų kalbos kursų skaičius ir aukšta jų kokybė, kurią teikia olandų švietimo įstaigos, yra viena iš priežasčių, dėl kurių šis skaičius taip išaugo. Dar viena itin svarbi priežastis –  mažesni studentų mokesčiai (ypač britų studentams).

Vis dėlto užsienio studentų skaičius Nyderlanduose vis dar išlieka mažesnis nei kitose ES šalyse. Šiuo metu Nyderlandų kolegijos ir universitetai aktyviai bando prisitraukti užsienio studentus. Nyderlandų universitetų asocijacijos VSNU atstovo spaudai Bastiaano Verweijaus teigimu, „pasaulis po truputį tampa tarptautiniu, todėl yra svarbu čia atnešti ir kitų kultūrų“.

 

Pirmauja Mastrichtas

Mastrichto universitetas – tarptautiškiausias Nyderlanduose. Jame studijuoja apie 7 tūkst. 200 užsienio studentų, daugiausia iš Belgijos ir Vokietijos, o tai sudaro beveik pusę universiteto studentų. Fontys HBO kolegijų grupė bei Groningeno universitetas taip pat patenka į populiarių užsienio studentų pasirinkimų sąrašą. Toliau jame seka Roterdamo Erasmus universitetas ir Delfto technologijų universitetas.

Kalbant apie specializuotas įstaigas, daugiau nei 62 proc. Amsterdamo Rietveldo meno mokyklos studentų atvyksta iš užsienio. „Nuffic“ rodikliai taip pat rodo, kad 22 proc. olandų studentų dalį savo studijų laikotarpio praleidžia užsienyje, tačiau tai vis vien yra 30 proc. žemiau Europos vidurkio.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą