Rozendalis: daugiausia problemų dėl narkotikų visuose Nyderlanduose

Kas aštuntas Rozendalio gyventojas teigia, kad praeitais metais teko susidurti su problemomis dėl  narkotikų vartojimo ar jų prekybos kaimynystėje. Pasak „Netherlands Statistics“ saugos monitoriaus, tai yra viena didžiausių proporcijų, skaičiuojamų visose didžiosiose Nyderlandų savivaldybėse. Į kitas šešias reitingo vietas patenka Limburgas, Roterdamas ir dar likusios keturios didžiausios savivaldybės.

„Statistics Netherlands“ apklausė visus Olandijos savivaldybių, kuriose gyvena mažiausiai 70 tūkst. žmonių, gyventojus. 13 proc. Rozendalio gyventojų (ne jaunesnių nei 15 metų) teigia kaimynystėje susiduriantys su narkotikų keliamomis problemomis. Tą patį patvirtina ir 8–10 proc. Venlo, Sittard-Geleeno, Roterdamo, Mastrichto ir Herleno  gyventojų. Savivaldybių, turinčių mažiausiai 70 tūkst. gyventojų, vidurkis siekė 5 proc., t. y. 2 proc. aukštesnis už šalies vidurkį.

Nors Mastrichtas pakliuvo tarp šių šešių miestų, tačiau šio miesto gyventojai negali skųstis, mat 2013–2016 metais su narkotikais susijusių problemų procentinė išraiška sumažėjo nuo 20 iki 10 proc. 2013-aisiais iš viso 58 proc. Mastrichto gyventojų teigė pastebėję narkotikų vartojimą ar prekybą jų aplinkoje (kai praeitais metais siekė tik 39 proc.). Su narkotikais susijusių įregistruotų kriminalinių nusikaltimų skaičius padidėjo nuo 410 2013-aisiais iki 145 2016-aisiais.

Sittard-Geleene tuo pačiu periodu šis rodiklis išaugo nuo 5 proc. iki 10 proc. Gyventojų, pastebinčių narkotikų daromą įtaką, proporcija padidėjo nuo 26 proc. 2013-aisiais iki 35 proc. praėjusiais metais.

Zuid-Limburgo ir West-Brabanto savivaldybių gyventojai metų metus susiduria su narkotikų keliamomis problemomis. Gyventojai, įsikūrę arčiau sienos su Belgija, nuolatos susiduria su užsieniečiais, kurie atkeliauja į Nyderlandus įsigyti narkotikų. Pasak „NOS“, 2009-aisiais Rozendalyje ir Bergen op Zoome buvo uždarytos visos kavinės, taip stengiantis atbaidyti turizmą dėl narkotikų. Iki šiol nėra aišku, ar buvo pasiektas norimas poveikis. Kritikų teigimu, tai tik paskatino juodąją narkotikų rinką.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą