Rusija toliau demonstratyviai naikina ES produkciją – traiškoma mėsa, vaisiai ir net dega gėlės

6832c53d7b2942b18bf95ee0571b408d

Rusijoje naikinami produktai iš ES (nuotr. SCANPIX)

 

Rusijoje prieš savaitę įsigaliojus Vladimiro Putino įsakymui naikinti sankcijomis uždraustą Vakarų produkciją, visoje šalyje pasipylė naikinamų vaisių ir daržovių sultys, naikinami pieno produktai, deginama mėsa. V. Putinas net nurodė viską filmuoti, kad kas nepasisavintų draudžiamų produktų.

Ant žemės pabyra lenkiški obuoliai, pomidorai ir morkos. Viskas vyksta netoli Maskvos. Netrukus daržoves ima traiškyti buldozeriai. Maistas naikinamas įsigaliojus V. Putino įsakymui visokiais būdais naikinti visą uždraustą Vakarų produkciją.

Vakarietiška mėsa naikinama ir Briansko regione netoli sienos su Baltarusija. Viskas lekia į krosnis. Pskovo regione, netoli sienos su Latvija, traiškomi vaisiai. Rusijos prezidentas įsakė viską filmuoti, kad tik vakarietiški produktai nepakliūtų ant kieno nors stalo.

Produktai taip naikinami visoje šalyje. Skelbiama, kad per savaitę jau sunaikinta kone 100 tonų vakarietiškų produktų. Tai ir vaisiai, daržovės, pienas ir jo produktai, mėsa, žuvis. Draudimas įvežti šiuos produktus iš Vakarų į Rusiją galios dar metus.

Deginami ne tik maisto produktai, bet ir gėlės. Rusams neįtiko žiedai iš Olandijos. Tiesa, ne todėl, kad gėles įvežti uždrausta, o todėl, kad jose rusai rado parazitų.

„Šviežiai nuskintos gėlės, atkeliavusios iš Olandijos,užkrėstos vakarų Kalifornijos tripsu“, – sako procesą stebinti darbuotoja.

„Nyderlandai apie tai žino, tai ir nesuteikia sertifikatų savo gėlėms. Jos atkeliauja pas mus su 7 kitų ES šalių sertifikatais“, – teigia Rusijos žemės ūkio inspekcijos atstovas Aleksejus Aleksejenko.

Olandija mikrobiologinių sertifikatų savo gėlėms neteikia jau 10 metų, todėl jų gėles sertifikuoja ir į Rusiją gabena kitos šalys – tarp jų ir Lietuva. Rusija net svarsto uždrausti olandiškų gėlių importą, kaip ir vakarietiškų maisto produktų.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą