Saugiausi pasaulio miestai

tokijasTokijas – saugiausias pasaulio miestas

Palikti piniginę ar nešiojamą kompiuterį kavinėje be priežiūros daugeliui mūsų pasirodytų tiesiog beprotiška, bet saugiausių pasaulio miestų gyventojai greičiausiai tai padarytų nė nepagalvoję. „Economist Intelligence Unit“ neseniai sudarė 2015 m. Saugiausių miestų indeksą, kuris atsižvelgia į tokius faktorius kaip asmeninis saugumas, infrastruktūros stabilumas, sveikatos apsauga ir skaitmeninio saugumo technologijos. Štai kelios svarbiausios EIU išvados.

* Tokijas karaliauja reitingo viršūnėje. Daugiausiai gyventojų turintis miestas pasaulyje kartu yra ir pats saugiausias. Japonijos sostinė stipriausiai laikosi skaitmeninio saugumo kategorijoje ir trimis punktais lenkia antroje vietoje likusį Singapūrą. Tuo tarpu Džakarta užėmė žemiausią vietą iš 50-ies indeksuotų miestų. Indonezijos sostinė aukščiau nei per paskutines penkias vietas iškyla tik sveikatos apsaugos kategorijoje (44 vieta).

* Saugumas yra tiesiogiai siejamas su turtingumu ir ekonomine plėtra. Nenuostabu, kad Indekse matoma atskyra tarp miestų išsivysčiusiose rinkose, kurie bendrame reitinge atsiduria viršutinėje sąrašo pusėje, ir miestų besivystančiose rinkose, kurie matomi apatinėje jo pusėje. Didelės saugumo spragos egzistuoja ir tuose pačiuose regionuose – turtingi Azijos miestai (Tokijas, Singapūras ir Osaka) užima tris aukščiausias pozicijas Indekse, kai tuo tarpu skurdesni jų kaimynai (Hošiminas ir Džakarta) užpildo dvi iš trijų žemiausių pozicijų.

* Vis dėlto, turtas ir resursai dar negarantuoja miesto saugumo. Keturi iš penkių indeksuotų Vidurio Rytų miestų yra laikomi aukštų pajamų, bet nė vienas nepatenka į aukštesniąją reitingo pusę, o 25-oje vietoje esantis Abu Dabis yra 21 vietomis aukščiau Rijado (46 vieta). Panaši atskyra tarp panašaus ekonominio statuso miestų egzistuoja visame pasaulyje: Seulas yra 23 vietomis žemiau Tokijo bendrame reitinge, ir net 46 vietos skiria šiuos du miestus skaitmeninio saugumo kategorijoje.

* JAV miestai stipriausiai pasirodė skaitmeninio saugumo kategorijoje, kurioje Europai sekasi nekaip. Niujorkas yra vienintelis JAV miestas, pakliuvęs į bendro reitingo top dešimtuką (10 vieta). Tačiau jis yra trečias pagal skaitmeninį saugumą, o šios kategorijos top dešimtuke matome dar tris iš keturių indeksuotų Amerikos miestų (Los Andželą, San Fransiską ir Čikagą). Tuo tarpu Europos miestai šioje kategorijoje pasirodė palyginti prastai. 16 vietoje esantis Londonas yra aukščiausiai įvertintas Europos miestas skaitmeninio saugumo indekse; 35 vietoje likusi Roma įvertinta žemiausiai.

* Skaitmeninio saugumo lyderiai neturi pamiršti realaus gyvenimo rizikų. Los Andželas nukrenta iš 6 vietos skaitmeniniame saugume iki 23 vietos asmeniniame saugume. San Fransiskas panašiai apleidžia lyderio pozicijas, nukrisdamas iš 8 į 21 vietą tose pačiose kategorijose. Miestų saugumo iniciatyvos privalo prisiminti abi šias sritis, kad atskirtis tarp jų sumažėtų.

* Technologijos dabar padeda žmonėms kovoti su nusikalstamumu. Jos yra naudojamos stebėti infrastruktūrą, užkirsti kelią ligų plitimui ir pagauti nusikaltėlius. Nepaisant to, investicijos į tradicinius saugumo metodus, tokius kaip policijos pareigūnų skaičiaus padidinimas, atneša puikių rezultatų nuo Ispanijos iki Pietų Afrikos.

* Bendradarbiavimas saugumo klausimais yra nepaprastai svarbus sudėtingoje miestų aplinkoje. Dabar, kai vienu metu naudojama vis daugiau gyvybiškai svarbių saugumo sistemų, miestų ekspertai pabrėžia poreikį į vieną vietą diskusijoms sukviesti atstovus iš vyriausybės ir verslo bei vietos bendruomenių, prieš tai, kai mums smogs pavojai saugumui ir apsaugai. Kai kurie miestai jau yra paskyrę pareigūnus įvertinti šias tarpmiestines grėsmes. Internetinių nusikaltimų pavojui peržengiant geografines ribas, toks koordinavimas tarp miestų taps vis reikalingesnis.

* Statistinis saugumas nėra tas pats kas saugumo jausmas. Iš 50 reitinguotų miestų, tik Ciurichas ir Meksikas buvo vienodai įvertinti lyginant jų bendrą vietą indekse su rodikliu, kuris matuoja saugumo jausmą jų gyventojų tarpe. Pavyzdžiui, miestų gyventojai JAV yra linkę jaustis ne taip saugiai, kaip turėtų pagal jų miestų vietas Indekse. Tačiau miestai taip pat ir toliau lieka patraukliomis vietomis gyventi, todėl protingi sprendimai, tokie kaip išmanusis gatvių apšvietimas, turėtų būti priimami vietoje visur esančių kamerų ar uždarų bendruomenių.

Parengta pagal: aidas.us

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą