„Sweco“ įsigijo Olandijos konsultacijų bendrovę „Grontmij“

„Scanpix“ nuotr. / Architektas

„Scanpix“ nuotr. / Architektas

 

Inžinerijos ir konsultacijų kompanija „Sweco“, valdanti Lietuvoje veikiančias dukterines bendroves „Sweco Lietuva“, „Sweco hidroprojektas“ ir „Sweco Energy Consulting“, įsigijo 6000 darbuotojų vienijančią Olandijos konsultacijų bendrovę „Grontmij, pranešė bendrovė.

Po susijungimo Švedijos koncerno darbuotojų skaičius išaugo iki 14 500, o bendra įmonių metinė apyvarta gali siekti 1,7 mlrd. eurų. Šis žingsnis leido bendrovei dar labiau išplėsti veiklos geografiją bei tapti inžinerijos ir architektūros konsultacijų lydere Europoje.

„Grontmij“ įsigijimas yra svarbus strateginis žingsnis, leisiantis „Sweco“ tapti Europos lygio kompanija ir išplėsti turimas kompetencijas. Iki šiol daugiausiai projektų vykdžiusi Šiaurės šalyse, „Sweco“ įsitvirtins naujose rinkose ir galės pasinaudoti vertinga „Grontmij“ patirtimi tvarių pastatų, energetikos, taip pat transporto infrastruktūros srityse. Plėtra ir stiprėjančios pozicijos Europoje atvers naujų verslo galimybių ir visai įmonių grupei, ir Lietuvoje veikiančioms koncerno bendrovėms. Mūsų inžinieriai vis dažniau įsitraukia į tarptautinius grupės projektus, kurių po olandų kompanijos įsigijimo, tikėtina, dar padaugės“, – sakė „Sweco Lietuva“ prezidentas Artūras Abromavičius.

Bendros „Sweco“ koncerno pajamos 2014 metais siekė apie 0,9 mlrd. eurų, Lietuvoje – apie 7 mln. eurų.

 

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą