Tyrimas parodė: lietuviai – už dvigubą pilietybę

pasas_px600(1)

Net 62,8 proc. Lietuvos gyventojų pasisako už dvigubos pilietybės įteisinimą. Tokie duomenys paaiškėjo visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centrui “Vilmorus” rugpjūčio 26-26 dienomis atlikus reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurią užsakė Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

Į apklausos klausimą – kaip vertinate Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) siūlymą suteikti Lietuvos piliečiams teisę, kurie gimė Lietuvoje, bet dirba užsienyje, turėti dvigubą pilietybę, net 38,5 proc. apklaustųjų atsakė vertinantys labai palankiai, 24,3 proc. – greičiau palankiai, 13,4 proc. – nei palankiai, nei nepalankiai, 8,4 proc., – greičiau nepalankiai ir tik 5,4 proc. – labai nepalankiai. Dar 10 proc. šiuo klausimu neturėjo tvirtos nuomonės.

“Apklausa labai aiškiai parodė, kad dauguma šalies piliečių pasisako už dvigubą pilietybę. Todėl tai turėtų būti vienas pirmų rudenį išrinkto Seimo darbų, nes dabartinis šio gyvybiškai svarbaus ir neatidėliotino darbo atlikti nesugebėjo. Virš 200 tūkstančių Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių – skaičius labai didelis ir dauguma jų jaunimas, kuris kurs, jei galės, ateities Lietuvą, ir mes negalime jų atsisakyti. Ir dabar jie pastatyti prieš sunkų pasirinkimą – tapti JK piliečiu ir kartu prarasti Lietuvos pilietybę”, –  sakė Lietuvos laisvės sąjungos lyderis Artūras Zuokas.

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) parengė partijų susitarimą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo naujos kadencijos Seime ir referendumo paskelbimo. Jis buvo išsiųstas visoms rinkimuose dalyvaujančioms politinėms jėgoms, tačiau nė viena iš jų nesutiko susitarimo pasirašyti.

 Tyrimo rezultatai

Kaip vertinate Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) siūlymą suteikti Lietuvos piliečiams teisę, kurie gimė Lietuvoje, bet dirba užsienyje, turėti dvigubą pilietybę?

  N %
Labai palankiai 387 38,5
Greičiau palankiai 244 24,3
Nei palankiai, nei nepalankiai 135 13,4
Greičiau nepalankiai 84 8,4
Labai nepalankiai 54 5,4
Sunku pasakyti 101 10,0
Iš viso 1005 100,0

 

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą