Vis daugiau olandų pasisako prieš organų donorystę

„Statistics Netherlands“ praneša, kad nuo 2016-ųjų iki dabar, olandų pasisakančių prieš organų donorystę skaičius išaugo nuo 152 tūkst. iki 1.71 mln. Tuo pačiu periodu taip pat nežymiai išaugo ir žmonių, davusių organų transplantacijos leidimą, skaičius. Jis padidėjo nuo 36 tūkst. iki 3.6 mln.

Šiuo metu daugiau nei 6 mln.  olandų, vyresnių nei 12 metų, buvo užregistruoti organų donorais. Tai yra apie 41 proc. šios amžiaus grupės olandų. Tačiau nepaisant to, net 28 proc. aiškiai nurodė, kad jie nesutinka kada nors tapti donorais. Daugiau nei 700 tūkst. sprendimo teisę nurodė paliekantys savo giminaičiams.

Praeitų metų spalio mėnesį, “Tweede Kamer” priėmė teisės aktų pakeitimą, pasak kurio, visi asmenys, vyresni nei 18 metų, bus klausiami ar jie išreiškia norą tapti donorais ar ne. Jie šie, gavę du laiškus, nepateiks atsakymo, bus manoma, kad jie tam neprieštarauja. Tai reikšia, kad po jų mirties, jų organus ir audinius bus galima panaudoti transplantacijai ar moksliniams tyrimams. Tačiau išlieka galimybė, kad mirusiojo artimieji galės pareikšti nesutikimą.

Kad šis teisės aktas būtų įgyvendintas, jis dar turės praeiti per “Eerste Kamer” ir Olandijos senato rankas.

Pasak „Statistics Netherlands“, per kelis mėnesius po to, kai parlamentas priėmė šį įstatymo projektą, besiregistruojančių olandų donorų skaičius smarkiai nepakito.

„D66“ teisės aktų pakitimą pateikė parlamentarė Pia Dijkstra. Jos manymu, šios registracijos didinimas yra teigiamas dalykas. „Žmonių nesiregistravimas taip pat suteikia aiškumo. Taip bus užtikrinama, kad giminaičiams netektų susidurti su tokių sprendimų sunkumais, jiems sunkiu metu“, tvirtino Pia Dijkstra.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą