Zikos virusas jau Vokietijoje

tv-1452356187

Vokietijos sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad pastaraisiais mėnesiais penki vokiečiai grįžo užsikrėtę Zikos virusu iš kelionių po Lotynų Ameriką ir Karibus, skelbia BBC.

Manoma, kad Zika nėštumo metu sukelia kūdikiui mikrocefaliją (mažagalvystę). Didžiausias šio viruso proveržis užfiksuotas Brazilijoje, kurioje patvirtinta 270 mikrocefalijos atvejų, o dar 3 448 – tiriami.

Pasak Vokietijos virusologų, Zikos viruso nešiotojo uodo Aedes aegypti Vokietijoje neaptinkama. Kiek yra žinoma, virusas plinta per Lotynų Ameriką ir Karibus.

Ekspertai perspėja, kad šiais metais Zikos virusu gali užsikrėsti nuo 3 iki 4 mln. žmonių Amerikoje. Kai kurie ekspertai yra sunerimę, kad kitas uodas – Aedes albopictus – taip pat gali būti Zikos viruso platintojas. Ši uodų rūšis aptinkama kai kuriose Pietų Europos dalyse.

Kyla abejonių, ar Brazilija pajėgs saugiai surengti šių metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Tomas Bachas (Thomas Bach) teigė, kad imtasi priemonių šiam renginiui apsaugoti.

Grupė Brazilijos advokatų, aktyvistų ir mokslininkų prašys Aukščiausiojo teismo sutikimo leisti užsikrėtusioms moterims pasidaryti abortą.

Brazilijoje abortai yra nelegalūs, išskyrus esant nepaprastajai sveikatos padėčiai arba jei moteris buvo išprievartauta. Nuo 2012 metų taip pat leidžiama atlikti abortą esant smegenų ligai – anencefalijai. Peticiją dėl abortų Aukščiausiajam teismui planuojama pateikti per du mėnesius.

Daugumai žmonių, užsikrėtusių Zikos virusu, simptomai nepasireiškia. Kol kas nuo ligos nėra jokio gydymo ar vakcinos. Jungtinės Valstijos tikisi pradėti vakcinų bandymus su žmonėmis 2016 metų pabaigoje.

PSO generalinė direktorė Margaret Čan (Margaret Chan) nurodė, kad iš pradžių nedidelę grėsmę kėlęs Zikos virusas įgauna grėsmingą mastą. PSO, reaguodama į itin sparčiai plintantį Zikos virusą, įkūrė specialią kovos su šiuo virusu grupę. Pirmadienį susitiksianti ekspertų grupė spręs, ar Zika turėtų būti laikoma pasauline problema, pavyzdžiui, kaip Ebolos karštinė. Taip pat specialiai įkurta komanda tarsis, kokių priemonių imtis stabdant viruso plitimą.

Zika pirmą kartą aptikta Ugandoje 1947 metais. Pirmuosius užsikrėtimo šiuo virusu atvejus Brazilija užfiksavo 2015 metų gegužę.

PSO duomenimis, Brazilijoje Zika galėjo užsikrėsti nuo 500 tūkst. iki 1,5 mln. žmonių. Iš viso virusas paplito po daugiau nei 20 šalių regione.

Šaltinis: respublika.lt ir elta info.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą