
Pirmą kartą per 15 m. sąskaitos už elektros energiją Vokietijoje sumažėjo, tačiau ekspertai skaičiuoja, kad iš viso per šį laikotarpį kainos išaugo dvigubai.
Kompanijos BDEW kasmet atliekamas tyrimas rodo, kad šiuo metu Vokietijos namų ūkiai už elektros energiją moka vidutiniškai po 84 Eur per mėnesį. Praėjusiais metais vidutinės sąskaitos dydžio vidurkis siekė 85 Eur. Nors elektros kainos sumažėjo pirmą kartą nuo 2000-ųjų, BDEW tyrimai rodo, kad sąskaitos už elektrą namų ūkiams šiuo metu yra dvigubai didesnės nei prieš 15 metų (41 Eur).
Daugiau nei pusę elektros energijos kainos sudaro valstybės mokesčiai bei rinkliavos, įskaičiuojant 18 Eur atsinaujinančių energijos išteklių paramos mokestį. Tik 25% namų ūkių gaunamų sąskaitų už elektros energiją sudaro gamintojo kaina. Dar 23% – už perdavimo ir skirtymo paslaugas.
Tokią kainos struktūrą, BDEW ekspertų požiūriu, lėmė rekordiškai žemos per dešimtmetį didmeninės elektros kainos, atpigusios akmens anglys bei apyvartiniai taršos leidimai. Įtakos taip pat turi didėjanti elektros iš atsinaujinančių šaltinių gamyba, nes „žalioji elektra“ į skirstomuosius tinklus Vokietijoje nukreipiama pirmumo teise.
Akmens anglys vyrauja Vokietijos elektros gamybos kuro struktūroje, užimdamos 43% rinkos. Iš atsinaujinančių išteklių šalyje pagaminama 27% elektros – tai aukščiausias rodiklis istorijoje, praneša „Platts“.
vz.lt