„Sodra“ išjudino emigrantus

Užsienyje gyvenantys klaipėdiečiai suskubo deklaruoti savo išvykimą. Emigrantus to imtis paskatino juos pasiekusios “Sodros” žinios apie įsiskolinimus už privalomąjį sveikatos draudimą. Aktyviau gyvenamąją vietą deklaruoja ir gyvenantieji nuomojamuose būstuose.

Ėmė tvarkytis reikalus

Reikalavimas gyventojams deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą galioja jau metus.

Klaipėdos savivaldybės Gyvenamosios vietos deklaravimo poskyrio vedėjos Kristinos Božienės teigimu, pastaruoju metu jaučiamas didesnis emigrantų, deklaruojančių išvykimą iš šalies, sujudimas.

Tokį reiškinį galėjo lemti išvykusius, bet to nedeklaravusius gyventojus pasiekusi “Sodros” informacija apie įsiskolinimus už privalomąjį sveikatos draudimą.

Nemažai emigrantų pokyčius deklaruoja ir elektroniniu būdu.

“Žmonės tvarkosi”, – pastebėjo K.Božienė.

Sutinka ne visi savininkai

Pašnekovė pridūrė, kad šalyje dar likusių gyventojų, suskubusių deklaruoti faktinę gyvenamąją vietą, antplūdžio praėjusių metų pabaigoje buvo galima tikėtis tuo atveju, jeigu nebūtų nuspręsta deklaravimo termino pratęsti iki 2018-ųjų.

Nors ši tvarka galioja jau metus, pasak poskyrio vedėjos, kai kurie gyventojai vis dar susiduria su problema: būstų nuomotojai nenori, kad nuomininkai jų namuose deklaruotų gyvenamąją vietą.

Tokiais atvejais žmonėms patariama arba bandyti susitarti su būsto savininkais, arba ieškoti kito nuomotojo.

Tiek nuomininkai, tiek nuomotojai neretai traukia į savivaldybę ir teiraujasi, ar jų turimos nuomos sutartys tinkamos, ar tikrai nuomininkų gyvenamoji vieta būna deklaruota tol, kol tęsiasi būsto nuomos sutartis.

Šių metų pradžioje prie savivaldybės vis dar buvo deklaruoti daugiau kaip 9 tūkst. gyventojų.

Tikrųjų – kelios dešimtys

Pagal naują tvarką į šią apskaitą gali būti įtraukti tik tikrieji benamiai, kurie yra apsistoję laikinojo apgyvendinimo įstaigose.

Nuo praėjusių metų pradžios iki šių metų sausio 30 d. buvo pateiktas 101 prašymas įtraukti į minėtą apskaitą. Šiuo metu iš jų galiojantys yra 44.

“Žmogus į apskaitą traukiamas ne ilgesniam kaip pusės metų laikotarpiui ir tik jeigu iš tiesų gyvena laikino apgyvendinimo įstaigoje. Turint omenyje, kad iš 101 pateikto dabar yra 44, tikrai nemaža dalis jų antrą kartą nepateikė. Todėl galima daryti prielaidą, kad jie kitaip išsprendė šią savo gyvenimišką situaciją”, – dėstė K.Božienė.

Radvilė Rumšienė | diena.klaipeda.lt

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą